Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

«Тільки коли працюю-живу». Виставка у Полтаві до 100-річчя з дня народження Олеся Гончара

«Тільки коли працюю-живу». Виставка у Полтаві до 100-річчя з дня народження Олеся Гончара

Валерія Федій - студентка 4 курсу Полтавського університету економіки і торгівлі. Розповідає: з творчістю Олеся Гончара знайома ще з шкільних років. Пам’ятає його роман «Собор».

Валерія Федій, студентка: Цей твір запам’ятався тим, що Олесь Гончар, ще в ті часи намагався вирватися із полону. Був одним із такихлюдей, які намагалися зрушити тодішній режим.

Над романом «Собор» Олесь Гончар працював протягом чотирьох років. Голова  обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський каже: читав роман  ще в дитинстві – справив колосальне враження.

Микола Кульчинський, голова  обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка : Спроба Гончара вирватися з полону – написання роману «Собор» -це різка принципова спроба вирватися з полону сказати правду про той стан безкінечної експлуатації народу комуністами

Документальна виставка під назвою «Тільки коли працюю – живу» складається з трьох розділів – розповідає заступник директора державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт.

Тарас Пустовіт, заступник директора державного архіву Полтавської області.  Переважна частина це світлини, які розповідають про перебування Олеся Гончара на Полтавщині в різні періоди. Це переважно 70-ті і 80-ті роки  20 століття, але також є листи . Є тут представлені деякі роботи , які свідчать наскільки полтавські дослідники долучалися до   висвітлення життя і діяльності Олеся Гончара.

Тарас Пустовіт додає: радянська влада контролювала українську інтелігенцію  за будь-яку  спробу   протистояти тоталітарному режиму.  За його словами,  попри тиск  Олесь Гончар мріяв про свободу та незалежність України.