Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві лікарів із області вчили надавати невідкладну медичну допомогу

У Полтаві лікарів із області вчили надавати невідкладну медичну допомогу

Лайф.: В даному випадку робиться імітація дефібриляції. Заряджається дефібрилятор, розряд. І апарат імітує відновлення ритму серця.

Консультант тренінгового центру Дмитро Шкурупій показує на манекені приклади клінічних ситуацій,  які можуть статися з людиною. Задача лікарів  - навчитися правильно діяти у екстремальних ситуаціях. Наприклад,  при  зупинці серця, дихання, аритмії, інфаркті чи  інсульті. Дмитро Шкурупій, тренер-консультант: Цей манекен втілює мрію кожного пацієнта, щоб до нього прийшом молодий, але уже досвідчений лікар і цей досвід придбався не на пацієнті. Наші манекени, вони дихають, їх штучне серце б’ється, вони можуть розмовляти. І фактично сидячи за комп’ютером, маючи унікальну компютерну програму, ми можемо змоделювати будь-яку клінічну ситуацію.

Заняття у тренінговому центрі розраховане на 12 осіб. Навчання проводитимуть постійно, для молодих спеціалістів  та лікарів з досвідом: терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів.

Олена Ковальова,професорка кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Українська медична стоматологічна академія. Медичний персонал не дуже може зрозуміти один одного. Немає командного підходу. І цей тренінгів центр, він направлений і на те, щоб підготувати команду якісно і кваліфіковано, професійно, швидко надавати допомогу.

Ольга Гордієнко приїхала із Кременчука. Вчилася  на манекені надавати серцево-легеневу реанімацію. Ольга Гордієнко, заступник директора  з експертизи тимчасової непрацездатності (м. Кременчук )За допомогою цих манекенів ми додатково отримуємо досвід для того, щоб в якихось таких екстрених ситуаціях можна було зорієнтуватися і швидко надавати  необхідну допомогу.

На Полтавщині відкрили п’ять міжрайонних тренінгових центрів. У Гадячі, Пирятині, Миргороді, Лубнах та  Кременчуці. Там навчатимуть не лише лікарів, а й пацієнтів.