Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Вільна арка та продовження суду: минув рік після кривавих сутичок біля «Газетного ряду»

Вільна арка та продовження суду: минув рік після кривавих сутичок біля «Газетного ряду»

Андрій Дємідов живе в будинку, де раніше був «Газетний ряд». Розповідає: за рік арку жодного разу не намагалися забудувати. А 2017-го, мешканці тричі виходили на пікет. Полтавці протестували проти будівництва. «Ця арка якщо зачиняється, то у нас залишається один в’їзд з вулиці Шухевича, але там прокладені труби центрального опалення. Якщо її прориває то в’їзд до двору нашого будинку закритий. Тобто ні швидка допомога, ні пожежники, ні поліція проїхати сюди не зможе у разі надзвичайної ситуації». 

Минулоріч 5 квітня ввечері протестувальники зрізали залізне загородження. Із арки у натовп пустили сльозогінний газ та почалася бійка.  «Людям набридло що повертаємося у дев’яності і в нас така ситуація: бандицьким методом захоплюють» 

 «Ось на цьому місці, біля входу до арки,полтавець Дмитро Юденко отримав два ножових поранення»  «За словами Дмитра, до нього підбіг чоловік і почав бити ножем у груди» 

 Учасник АТО Дмитро Юденко каже: тоді прийшов підтримати мешканців будинку й не очікував нападу. Ножові поранення також отримав його товариш –  полтавець Олександр Коба. «Ми відреагували пізно» «Газ був розпилений. Я був у капюшоні. Сашко теж. Ми пізно почули та відреагували. Я просто повернувся й почав отримувати удари»

У нападі на чоловіків обвинувачуються – Євген Усенко та Анатолій Прядко з Кременчука. Вони  були серед охоронців фірми «Скорпіон», яка охороняла арку від протестувальників. На останнє судове засідання не з’явилися адвокати обвинувачених - розгляд кримінальної справи перенесли. «Насправді ця справа торкається високо посадовців нашого міста, а не тільки фірми «Скорпіон». Тому що її хтось найняв. Хтось виділив незаконно цю землю, хтось не прислухався до місцевих жителів» 

Нагадаємо, у серпні 2016-го на сесії Полтавської міської ради більшість депутатів прийняла рішення передати в оренду «Газетний ряд» підприємцю Віктору Степаненку. Це брат депутатки облради – Ірини Степаненко. Після отримання дозволу на оренду, невідомі молодики викинули речі підприємців із «Газетного ряду» та перекрили арку.