Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Власник алабая пообіцяв забрати тварину з гаража

Власник алабая пообіцяв забрати тварину з гаража

Лайф: скавучання

Гараж для цього пса став домівкою більше місяця тому, розповідає полтавка Алла Шило. Її будинок поряд. Тому чує і бачить тварину щодня.

Алла Шило, Дружелюбний. Хвостиком матляє. Діти наші тут ходять, то агресії немає ніякої від собаки. Вночі він гавкає, він зачинений постійно. буває заглядають, намагаються просунути йому хліб. Його підгодовують, хто не боїться.

За словами пані Алли, годувати та вигулювати пса інколи приходить його хазяїн.Алла Шило, полтавка: Він бігає без ошийник на території тут. Коли хазяїн тут, то він прив’язує псові картонку і він тут лежить. В’ячеслав  живе неподалік гаража із зачиненим алабаєм. Каже, пес там давно.

В’ячеслав, полтавець: Я влітку бачив. Зимувала тут, не знаю, як вона тут вижила. Не думайте, що неділя-дві. За таке у тюрму треба саджати. Його б оце зачинити.

Фото із зачиненим у гаражі псом переглядає полтавська зоозахисниця Ольга Жуковська. Жінка каже: тримати собаку породи алабай  в закритому приміщенні небезпечно. Це може зашкодити психіці тварини.Ольга Жуковська, зоозахисниця: господарі зобов’язані утримувати тварину до її фізіологічних умов. Жорстоке поводження вважається залишення без їжі, води і вигулу і спілкування із собі подібними. порода алабай, тобто середньоазійська вівчарка – це крупна порода, яка виведена для того, аби пасти овець. Тобто вона потребує багато руху і простору тощо.

Прес-секретар патрульної поліції Полтавщини Наталія Шеріпова телефоном повідомила: господаря собаки розшукали. Наталія Ширіпова, прес-секретар патрульної поліції ПолтавщиниВласник гаража  повідомив, що дійсно вони помістили собаку до гаражу через сімейні обставини. Власник також пояснив, що собаку вони постійно вигулювали, годували і пообіцяв, що забере її звідти назад до своєї домівки.

За словами Наталії Шеріпової утримання собаки в гаражі -  не є злочином. Відповідальність передбачена у разі жорстокого поводження з твариною. А це знущання, фізичне страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або загибель. З початку року 12 таких випадків зафіксували на Полтавщині.