Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Які штрафи передбачені за спалювання сухої стерні

Які штрафи передбачені за спалювання сухої стерні

СТЕНДАП  Зараз ми знаходимося у селі Мачухи Полтавського району. Тут горить суха стерня. Вогонь несе не тільки небезпеку для навколишніх будинків, а й знищує все живе на своєму шляху. Адже зараз,  у період тиші, розмножуються дикі тварини та птахи.

Щовесни місцеві жителі спалюють суху траву.  Стерня горить на полях та  на узбіччі доріг. Вогонь  знищує залишки сухих рослин, дрібних тварин, комах та плазунів. Це загрожує екологічній безпеці, говорить голова обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Костянтин Боровик. 

Костянтин Боровик,  голова обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Перші зайченята, які з’являються вони з’являються на тій травичці,яка просихає.  І ті птахи, які прилітають , вони гнізда роблять. І все оживає весною. І спалювання сухої рослинності – думка, що краще трава ростиме, то це не доцільно.

Необережне поводження з вогнем та людська халатність призводять до випадків,  коли  згорають  господарські будівлі, говорить начальник  відділу інформації та  комунікацій з ДСНС Полтавщини  Віталій Шкаревський. Минулоріч через спалювання сухої стерні на узбіччі доріг, сталися аварії. 

Віталій Шкаревський, начальник  відділу інформації та  комунікацій ДСНС Полтавщини. Небезпека пожежі, коли виникають, коли вони трапляються на узбіччях автошляхів, бо виникає сильне задимлення, стаються дорожньо - транспортні пригоди. Людям тяжко дихати. 

За стихійне спалювання сухої трави передбачені штрафи: від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 300 гривень. Посадовці  ж мають заплатити -  від 850 – 1190 гривень, тобто  50 -70  неоподаткованих мінімумів.