Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві діти вилазять на дах колишнього Кадетського корпусу

У Полтаві діти вилазять на дах колишнього Кадетського корпусу

Це фото на свій телефон зробила полтавка Катерина Бистрицька. Вона живе неподалік Кадетського корпусу. Розповідає: була вдома, коли зі сторони будівлі почула дитячі голоси і визирнула у вікно. Коли побачила, у мене був шок, бо там діти були зовсім маленькі, школярі. Не придумала нічого кращого, ніж подзвонити у поліцію. Вони приїхали, я бачила, діти звідти втекли, але наступного дня там була інша компанія, старші, їх було більше.

Дітей та підлітків на даху Кадетського корпусу бачив і пан Олександр. Говорить: своїй доньці забороняє ходити у такі приміщення. Тому що дитина повинна знати, звідки можна чекати небезпеку. На жаль, не тільки діти не здатні зрозуміти, а й деякі дорослі. На мою думку, треба для початку закрити всі виходи. А взагалі – треба реставрувати.

Один - центральний вхід до колишнього Кадетського корпусу заварили решіткою. Інші – залишили як є.

Вікна будівлі без скла та ґрат. Поруч – відчинені двері, через які можна увійти всередину.

На зупинці громадського транспорту поруч із Кадетським – пані Людмила зі своїм внуком. Каже: дітей у будівлі не бачила.

Людмила Якимович, полтавка: Я только днем тут бываю. Малого со школы забираю и все. Оно ж им говориш, а они все равно делают свое. Я тільки вдень тут буваю. Малого зі школи забираю – і все. Їм говориш, а вони все рівно роблять своє.

За словами прес-офіцерки патрульної поліції області Наталії Ширіпової,  правоохоронці на даху Кадетського корпусу бачать людей і під час патрулювань. Переважно це діти та підлітки. Минулого року був випадок, коли саме на Великдень також діти ходили по території Кадетського корпусу. Ми їх звідти знімали, відвозили до батьків, проводили бесіду. А самі батьки відпочивали і не знали, що діти відпочивають саме на території Кадетського корпусу.

Нагадаю, Кадетський корпус у Полтаві звели 1840-го року. Нині будівля – на балансі міської ради.