Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

На місці зношених каналізаційних колекторів утворюються провали

На місці зношених каналізаційних колекторів утворюються провали

Вулиця Івана Мазепи у Полтаві. Працівники «Полтававодоканалу» ліквідовують наслідки провалу колектора, який стався півтора тижні тому. Віктор Вовк, провідний інженер дільниці КП «Полатваводоканал»: Будуть прокладати нові труби із сучасних матеріалів. З пластикової труби.

Верх старого бетонного колектора зруйнувався внаслідок корозії. Швидке танення снігу цієї весни додало вологи у грунт і земля провалилася, пояснив провідний інженер комунального підприємства Віктор Вовк. Це причина всіх нинішніх аварій колекторів. Це зношеність колекторів трубопровода. Їх проклали ще в 50-60 роках. І найбільшою причиною є сульфатно-газова корозія. (2:12-2:20) Термін експлуатації залізобетонних труб 20 років, а в нас їх використовують більше 50 років.

Наслідки провалів працівники «Полтававодоканалу» ліквідовують двома способами. Перший - стічні води перекачують за допомогою обвідного колектора, додатково витрачаючи електроенергію. Другий – ставлять нові пластикові колектори на місці провалу. Щоб повністю замінити мережу, потрібно кількасот мільйонів гривень. Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал»: Каналізаційні колектора мають зношеність до 90%. І за приблизними розрахунками на 1 січня цього року необхідно близько 50 млн грн щорічно протягом 5-7 років для того, щоб більш менш зробити ситуацію нормально стабільною з колекторами.

Майже двадцять п’ять мільйони гривень виділили торік підприємству із екологічного фонду обласного бюджету. У 2018-му сума буде вдвічі меншою, розповів голова постійної комісії облради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій. З цього року ми на 30% менше зараз утримуємо в наш екологічний обласний фонд. (1:10-1:20) В цьому році він поповниться на 50. Тому 30 мільйонів (майже) забрали ці кошти безпосередньо до загального фонду України.

Ще дванадцять мільйонів гривень, як співфінансування, мають виділити із бюджету Полтавської міськради, додав Ігор Горжій. Нагадаємо, із провалами на колекторах пов’язане і перевантаження інших каналізаційних мереж. До комунального підприємства щодня надходить близько півсотні звернень щодо підтоплень нечистотами полтавських будинків.