Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У полтавському районі на подвір’я із поля текла глина

У полтавському районі на подвір’я із поля текла глина

На місці полуниці – глинистий ґрунт. Шістдесятитрирічна Лідія Грицай показує свій город, по якому текла тала вода. Часник, цибуля, що на зиму саджали, морква. Ну і садок залитий весь. Відкопувати. Що ми плануємо робити? Все відкопувати.

За словами пані Лідії, таких сильних намивів ґрунту із полів раніше не було. Заступник Щербанівського сільського голови Володимир Каменцев каже: це – через сніжну зиму та розташування будинків у селі. Там косогір такий. Я вам скажу, старі люди, які раніше жили, відводили цю воду. Зараз там будували всі, хто як хотів, порозорювали захисні межі ці. Але води такої було, 3 дні йшло, що там ні один брус би не витримав.

Ґрунт із талими водами намило і на подвір’я Едуарда Ватулі. Текла вода із поля, сюди, через мій двір. Там перекрив її, щоб хоч хата не попливла.

Це дача пана Едуарда. Тут – домашні тварини та город. Чоловік говорить: від талих вод із глиною обвалився колодязь. Каже: схожа ситуація не лише у Пожарній Балці. Не одне село. У нас тут в окрузі є в Сапожине, і Буланове. Теж людей є багато постраждалих. Неправильно зоране, перериті усі оці стоки. І через ці стоки усе воно легше знайшло дорогу прямо до мене сюди у двір.

Питання про допомогу власникам постраждалих дворів розглянуть на сесії Щербанівськї сільської ради 17-го квітня. Заступник сільського голови Володимир Каменцев продовжує: Там буде вже комісія розглядати, яку матеріальну допомогу – більшу чи меншу – будуть надавати. Якась матеріальна допомога буде надана, але в дворах вони будуть прибирати у себе.

Нагадаю, Пожарна Балка та ще 14 сіл входять до Щербанівської сільської ради, що у Полтавському районі.