Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Паводкова вода прибуває з Бєлгороду та Сум

Паводкова вода прибуває з Бєлгороду та Сум

Зранку цей підвісний міст був під водою. До свого дачного будинку пані Людмила добиралася в обхід. Людмила Богонос, полтавка:  Саме більше води підняли колоди. І чоловік прийшов,відпиляв, а зараз нормально. Років 10 тому зовсім місток знесло 

ЖУРНАЛІСТ, Ми знаходимося на р. Ворскла. За нами один із трьох шлюзів-регуляторів, який за годину пропускає майже півмільйона кубометрів води. Нині Ворскла вийшла зі своїх берегів.

Це не критичний рівень, каже начальник обласного управління водних ресурсів  Володимир Фомічов. Додає: ситуація контрольована, проривів дамби не очікують. Володимир Фомичов, начальник обласного управління водних ресурсів: Шлюзи всі відкриті, готові до пропуску. 157 м куб /с - це не той розхід, якого треба боятися,бо Ворскла може один раз на 100 років пропускати до 1500 метрів кубічних.

20 років на Полтавщині не було великого паводка, каже фахівець полтавського гідрометцентру Володимир Богмацера , і Ворскла не виходила на заплаву.  Цьогорічний -  спричинили сильні опади.  Наприклад, за березень випало дві місячні норми снігу. Нині Ворсклу поповнює білгородська вода. Очікують на сумську.

Володимир Богмацера, заступник начальника полтавського гідрометцентру: Ось Ворскла. Вона бере початок в Білгородській області, є притока Ворсклиця, потім спускається, ось Коломак, ось Полтава Нижні Млини … і впадає в Дніпродзержинське. Від підтоплення потерпають населені пункти, самі ж річки очищаються, каже агроном Микола Опара. Також відновлюються малі ставки та водойми.

Микола Опара, Заслужений працівник сільського господарства України:  Для природи: вдосталь поповнилися запаси, піднявся рівень, підґрунтових вод, який знизився за останні посушливі роки. Паводкова вода прибуватиме наступні п’ять днів. А до початку травня вода підніметься майже на 30 сантиметрів.