Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Сезонна алергія: симптоми і методи боротьби

Сезонна алергія: симптоми і методи боротьби

Алергія на пилок дерев: частина людей тяжко переносить сезонне цвітіння, - говорить алерголог Лариси Кулик. Одна із причин – це спадковість. Наприклад, у полтавки Галини Куць алергія перейшла у бронхіальну астму. Лікується раз, а то й двічі на рік. Галина Куць, алергік: Перші признаки – це проявляється чхання, виділення носу і потім уже йде ядуха, важке дихання. Із 2000 року я вже почалася алергія, но воно ще в мене й спадкове і тато, й бабуся, і поки переросло в астму.

Навесні сезон активного пилкування розпочинається цвітінням дерев: вільхи, ліщини, берези, верби. Пізніше – злаків та бур’янів. За словами алерголога Лариси Кулик, найчастіше потерпають від алергії люди працездатного віку. Захворювання невиліковне, але можна полегшити його симптоми. Лариса Кулик, завідувачка алергологічним відділенням  обласної лікарні  ім. Скліфосовського: Тільки закінчується сезон пилкування рослин розпочинається активний сезон специфічної імунотерапії. Тобто коли в нас іззовні не йдуть алергени, ми вводимо їх внутрішньо.

Гострим запаленням дихальних шляхів та очей проявляється алергія у 80%  хворих жителів Полтавщини. В інших 20-ти % вона ускладнена бронхіальною астмою.