Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Будинок на вулиці Ляхова, 1, профспілкам Полтавщини більше не належить

Будинок на вулиці Ляхова, 1, профспілкам Полтавщини більше не належить

Лайф  - Ганьба! Ганьба! Ганьба!

З прапорами та плакатами члени обласних рад профспілок з усієї України збираються біля будівлі прокуратури Полтавщини. Мітингувальникивимагають від прокурорів відмовитися від будинку профспілок Полтавської області на вулиці Ляхова, 1. Цю будівлю через суд передали Генпрокуратурі

Лайф  Це пам`ятник історії, архітектури

На мітинг приїхав, аби підтримати своїх колег, розповідає голова Харківської обласної ради профспілок Сергій Тесленко: Профспілки протягом 70, 80  років мали це майно на балансі. Вони його ремонтували, розвивали, вкладали гроші. Це має бути профспілковим майном назавжди

Будівлю на вулиці Ляхова, 1 відбирають у них незаконно, переконує голова Полтавської обласної ради профспілок Леонід Вернигора: На якій підставі Прем’єр-міністр, перевищивши свої повноваження, розпоряджається неналежним державі майном?Воно належить профспілкам, громадському об’єднанню, а це приватна власність. Так написано в Конституції.

Але, за словами заступника прокурора Полтавської області Олександра Савенка, цей будинок профспілкам Полтавської області більше не належить. Всіма судовими інстанціями підтримано позицію про те, що це майно державне і ним має розпоряджатися ніхто інший, як Фонд державного майна.

Господарський суд Полтавщини задовольнив позов прокуратури залишити у її користуванні будинок профспілок. І Харківський апеляційний господарський суд це рішення залишИв без змін. Невдовзі у будівлі розміщуватимуться працівники місцевої прокуратури. Полтавська місцева прокуратура тривалий час розміщується в різних орендованих приміщеннях по місту. Так не може бути. Кабмін підтримав рішення передати будівлю Генеральній прокуратурі.

Після мітингу біля прокуратури протестувальники рушили до обласного господарського суду. Там до учасників акції не вийшли. За словами Леоніда Вернигори, право власності на будинок відстоюватиме наступного тижня на зустрічі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.