Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Кременчуцькі питання на сесії облради у Лохвиці

Кременчуцькі питання на сесії облради у Лохвиці

Сорок питань, серед яких призначення керівників обласних установ, звіти голів ОДА та обласної ради, розглянули трохи більше, ніж за дві години. Далі – затвердження технічної документації щодо оренди землі Біланівським гірничо-збагачувальним комбінатом. Ці десять питань стали найбільш обговорюваними. Йшлося про нормативну грошову оцінку орендованих ділянок. Кременчуцький міський голова Віталій Малецький закликав депутатів не приймати жодних рішень щодо Біланівського комбінату. Чиновник вважає: мають бути експертні висновки міжнародних фахівців щодо безпечності виробництва.

Віталій Малецький, міський голова Кременчука: Зараз, коли ми будемо крок за кроком робити якісь поступки. Наприклад, можливість провести лінію електропередач. Далі проводити якісь земляні роботи, потім будівництво. Все, комбінат просто не зупинити. Від ГЗК ми документи не отримували і пан Хімич пише у себе на сайті, що за 2 роки ми до нього не зверталися. Якщо ти хочеш видобувати, ти маєш бути публічним, ти маєш відкрити дані. Нехай приїде до Кременчука, надасть цю інформацію.

Голова комісії з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Капленко пояснив: розглядають лише зміну суми оплати за орендовані гектари.

Валерій Капленко, голова постійної комісії облради з питань аграрної політики та земельних відносин: Принцип аграрної комісії обласної ради зводиться до того, що якщо питання не відшліфоване, воно не виноситься і не приймається рішення. Всі питання, які розглядаються на сесії, до єдиного буди присутні голови сільських рад прилеглих до цього комбінату. Ні однієї претензії, ні одного слова проти не було.

Нині за гектар орендованих земельних ділянок, про які йдеться, комбінат платить п'ятдесят тисяч гривень. Про це розповів представник "Полтавського гірничо-збагачувального комбінату" Дмитро Спатар. За сучасними розцінками це має бути півтора мільйона. Ми сплачуємо оренду за неї за грошовою оцінкою, яка була 10 років тому. Сьогодні грошова оцінка в 30 разів вища, аніж була 10 років тому. Якщо ви не проголосуєте, є всі підстави сплачувати по старій грошовій оцінці.

Також він продемонстрував звернення голови Кременчуцької районної ради та чотирьох голів сільських рад, територіями яких користується ГЗК. У документах до голови облради, місцеві керівники просять затвердити технічну документацію.

Олександра Шереметьєва, голова Омельницької ОТГ: Не лізьте до нас у кишеню. Другий рік мені виділяють 32 млн, а держава збільшила заробітну плату. І я сьогодні заради ваших амбіцій і амбіцій народних депутатів, маю залишити громаду без надходжень. Ви ж не з вулиці, ви ж розумієте, про що я кажу. Не розуміє цієї позиції житель Кременчука Олег Савченко, який прийшов на засідання сесії. 2014-го чоловік намагався через суд довести шкідливість будівництва третього комбінату, але в нього не вийшло. У нас цілий спектр підприємств, які отруюють навколишнє середовище. І якщо до цього ще додасться ще комбінат, мені хоч тікай. Я не хочу тікати, я хочу жити на цій землі.

У результаті голосів для ухвалення рішення не вистачило. Не набралося необхідної кількості і після повторного повернення до розгляду. Валерій Капленко запропонував зняти питання з порядку денного і доопрацювати. Це рішення більшість теж не підтримала.

Щодо десяти питань, які стосувалися Біланівського ГЗК, технічну документацію не затвердили. Перевіривши, чи є достатня кількість депутатів для переважної більшості, розгляд питань порядку денного продовжили. За годину засідання завершИли. Нагадаємо, у Кременчуцькому районі діє два гірничо-збагачувальні комбінати та створюють третій - Біланівський.