Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Чи на всі виклики реагують сімейні лікарі у Полтаві?

Чи на всі виклики реагують сімейні лікарі у Полтаві?

Сімейний лікар Володимир Жолоб прийшов на виклик до пацієнтки, яка перенесла інсульт. Обстеження хворої він проводить один-два рази на місяць: контролює тиск та виписує ліки. Володимир Жолоб, сімейний лікар амбулаторії сімейної медицини №6 (м. Полтава):   Раз на місяць виписуємо препарати за  програмою «Доступні ліки». Сьогодні я виписав. Не всі препарати,звичайно, є по цій програмі, але частина допомагає хворим.

У пенсіонерки Лесі Пасько підвищений тиск. У жінки було три інсульти. Їй важко ходити:  права рука та нога – паралізовані.  Сімейного лікаря  хвора викликає додому. Леся Пасько,  пацієнтка:Я тут живу поряд і не завжди я ходжу, бо як говорю заїкаюся. Лікар приходе сам. То подзвоню, кажу, що я себе погано почуваю і він приходе.

Зі своїм дільничним лікарем Леся Пасько планує підписати декларацію.  Володимир Жолоб говорить: надавати допомогу хворим буде важче. Адже реформа не передбачає скасування викликів до пацієнтів.

 Володимир Жолоб, сімейний лікар амбулаторії сімейної медицини №6 (м. Полтава):   Як раніше було:  п’ять днів хворіє, температура 37, лікаря викликає додому. Це вважаю необґрунтований виклик. Хворий може сам підійти до лікаря в поліклініку.

Полтавська амбулаторія сімейної медицини №6 обслуговує десять дільниць. Сімейних лікарів не вистачає, каже завідувачка відділенням Людмила Піляй.

 Людмила Піляй, завідувачка відділенням амбулаторії медицини №6, м. Полтава:  Безперечно треба йти і навідувати вдома. Це пацієнти після інсультів, які не ходять. Це пацієнти, які потребують паліативної допомоги. Лікар знає про них і звичайно буде їх відвідувати. Але частина пацієнтів може отримати консультацію за телефоном лікаря.

Полтавщина – у п’ятірці областей, де підписали найбільшу кількість декларацій з лікарями. У амбулаторії №6 уклали близько шестисот угод.