Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Чи зможуть діти, чиї дані вписані в паспорт батьків, виїхати за кордон?

Чи зможуть діти, чиї дані вписані в паспорт батьків, виїхати за кордон?

Ірина Зюсько  прийшла  до міграційної служби переоформити закордонний  паспорт  восьмирічному синові. Він  займається гірськолижним спортом. Тому часто виїжджає за кордон на змагання.  

Ірина Зюсько, полтавка : Потрібен окремий паспорт, щоб він не прив’язувався до батьків. А так, як  у  2017  році  збіг термін паспорта, то зараз прийшли переоформляти новий закордонний паспорт.  З квітня 2015 року  окремий закордонний паспорт діти отримують від народження. Раніше дані дитей вписували  у документи  батьків. Це спричиняло певні труднощі, говорить  Ірина Зюсько.  Це дуже зручно, що дитина не буде прив’язана до мами, а буде прив’язаний тільки до тренера.  

СТЕНДАП:  Сканування відбитків пальців дітей здійснюють з 12 років з дозволу батьків. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюють  дітям від народження – на 4 роки, молоді – віком до 16  – терміном на 10 років.

Вартість закордонного паспорта залишається незмінною – говорить начальниця Київського райвідділу міграційної служби у Полтаві Наталія Тіняєва. Не терміновий, який виготовляють за 20 діб  -  коштує 557 гривень.  І терміновий, який роблять за сім  робочих днів -  810 гривень.  Наталія Тіняєва, начальниця Київського райвідділу міграційної служби (м. Полтава): Для отримання закордонного паспорта потрібно свідоцтво  про народження, оригінал  ідентифікаційного  коду. Подає  документ  один із законних представників з оригіналом паспорта.

Правила виїзду дітей за кордон не змінилися -  говорить  прес – секретар голови  Держприкордонслужби України Олег Слободян.  Виїжджати за межі України можна  і з окремим паспортом для дитини, і  з  вказаними даними про нащадків  у паспорті батьків. Олег Слободян, прес – секретар голови Держприкордонслужби України: Всі непорозуміння пов’язані із тим, що з 1 квітня 2015 року Державна  міграційна   служба перестала видавати проїзні  документи дітей і перестала вклеювати фото дітей в паспортні документи батьків. Але це не значить, що ті документи, які є в людей на руках, що вони втратили свою легітимність і якимось чином  змінилися правила перетину кордону.