Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

На Полтавщині цьогоріч захворіли на туберкульоз двоє дітей

На Полтавщині цьогоріч захворіли на туберкульоз двоє дітей

Близько 20-ти дітей з Полтавщини захворіли на туберкульоз у 2017-му. Цьогоріч  - двоє. У них виявили туберкульоз кісток та легень. Найчастіше хворіють діти із родин, де є особи з цією недугою, розповідає завідувачка дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Надія Петріщева. Каже: хвороба має такі симптоми:

Надія Петріщева, завідувачка дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру: Він стає більш агресивним, збудженим, некерованим. Або навпаки – пригнічений. Їсть дуже мало, тобто знижується апетит, настрій. І з’являється немотивована субфебрильна температура.

У дитячому відділені, окрім хворих, перебувають пацієнти групи ризику та ті, що на профілактичному лікуванні. Ярослав із Горішніх Плавнів тут близько двох місяців. Він на обстеженні для встановлення діагнозу. Ярослав, пацієнт: У мене була температура, я кашляв. І мені зробили рентген. І мене направили у тубдиспансер. Мене посадили у палату. І зробили пробу Манту. І вона у мене почала червоніти.

Тривалість лікування дитини залежить від чутливості мікобактерії інфекційного захворювання до протитуберкульозних препаратів, говорить лікар Дмитро Ляшко. Дмитро Ляшко, лікар дитячого відділення обласного  протитуберкульозного диспансеру: Якщо ця чутливість збережена, курс лікування складає 6 місяців. Якщо чутливість відсутня до препаратів І ряду, це лікування складає понад 20 місяців.

Безальтернативний метод раннього виявлення туберкульозу у дітей  - проба Манту, каже Надія Петріщева. І додає: профілактичний огляд осіб від 4-х до 14-ти років на Полтавщині виконали на 57 %.

Надія Петріщева, завідувачка дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру: У зв’язку із тим, що не було туберкуліну. І на сьогодні багато батьків з Полтави, Кременчука, навіть деякі райони – Карлівський, відмовляються від проведення проби Манту.  В області неповнолітні хворіють переважно на туберкульоз органів дихання, очей, кісток та туберкульозний менінгіт. За словами лікаркиНадії Петріщевої, профілактика сухот – це здоровий спосіб життя та вакцинування.