Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Посівна на Полтавщині: ранніми зерновими засіяли 7 тисяч гектарів

Посівна на Полтавщині: ранніми зерновими засіяли 7 тисяч гектарів

Понад п’ятсот гектарів землі засіяли ранніми зерновими у агрофірмі, що в селі Радивонівка Великобагачанського району. Посівна кампанія тут розпочалася чотири дні тому. Механізатор Сергій Лаврінець засіює поле ячменем. Поле 154 га. Це вже другий день. Сіємо ячмінь, закінчуємо вже.  Через пізню весну внесли корективи до плану весняно-польових робіт, розповідає фермер Іван Балюк. Раніше між посівами ранніх та пізніх культур робили перерву. Днів 10-15 днів піджидали. Доки підсохне, наступлять строки, які дадуть можливість сіяти. То в цьому році, ми після ранніх відразу переходимо до посіву пізніших культур соняшника і кукурудзи.

Від п’яти до десяти відсотків урожаю можуть втратити аграрії, якщо в них не вистачає техніки працювати у нинішніх умовах, розповів експерт аграрних ринків Петро Лахай: Після оранки осінньої, коли весною не встигаєш закрити вологу, вона дуже швидко випаровується. Виходить, що аграрії виконували операції за місяць-півтора. В цьому році співпало все. Потрібно виконувати всі технологічні операції в один момент.

Нині на Полтавщині ранніми зерновими засіяли сім тисяч гектарів. Це в 29 разів менше у порівнянні з минулорічною цифрою того ж періоду.розповідає директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов. Якщо порівняти з минулим роком, коли вже було 200 тисяч, то роботи ще дуже багато. Навколо Полтави, Решетилівський, Великобагачанський райони – ще нормально. В’їхали в зону Оржицького – не всі поля можна навіть заборонувати.

Паралельно аграрії підживлюють озимину. Із двісті тридцяти п’яти тисяч гектарів це зробили на половині площ. Саме озимі культури можуть найбільше постраждати від температурних змін цієї весни, каже Микола ОпараВисокі температури негативно впливають на вторинне кущення. Для нормального розвитку повинні бути помірні температури, висока вологість повітря. А її зараз немає.

Весняна посівна в Україні подорожчала на 18% порівняно з 2017-м. Цьогоріч її вартість становить сто двадцять сім мільярдів гривень, говорить експерт аграрних ринків Петро Лахай:По паливу 22%, по насінню 15%. Добрива зросли на 26%. Найбільше зросла орендна плата під 35% і оплата праці. Тариф працівників. Там більше 42%.

Ярий ячмінь, соя, кукурудза та соняшник – цих культур на українських полях найбільше.