Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві відбувся прем’єрний показ фільму «Кіндрат»

У Полтаві відбувся прем’єрний показ фільму «Кіндрат»

Видно що там чогось бракує. От він тут був, принаймні в моєму житті. Він тут був і займав це місце,. От його не стало, і ніхто це місце зайняти не може. 

Фільм «Кіндрат» - документальний. Названий на честь бійця з позивним "Кіндрат". Загиблому побратиму - Василю Кіндратському - присвятив кінороботу письменник та доброволець Борис Гуменюк. Згадує: познайомився з ним на Сході країни, у Пісках. Пліч-о-пліч воювали півроку. Каже: від осколкового поранення друг поліг миттєво. Сталося це 28-го травня 2015-го року.

Борис Гуменюк, письменник та доброволець: щось я не встиг йому сказати і що щось він не встиг мені сказати. Ми ще не наговорилися. Мені хотілося, щоб за допомогою стрічки, щоб він знову жив. Тут і спогади побратимів, і біль рідних – розповідає режисер-документаліст стрічки Юрій Пупирін. Говорить: у картині можна побачити відео, що знімав сам Кіндрат, коли воював на передовій.

Юрій Пупирін,режисер документального фільму «Кіндрат»: Справжні емоції, які переживають люди по відношенню до загиблого це –рідних. І по фільму видно, що найкращі і найбільш живі вишли сцени – це рідних. Особливо дружина та діти, особливо близькі та товариші. Ну і це знову важко.55 хвилин документальної історії показують останні пів року життя військового, - пояснює автор стрічки Борис Гуменюк. Зйомки фільму проходили здебільшого на Донеччині. А також на Львівщині, родом звідкіль і був Василь Кідратовський.

Борис Гуменюк, письменник та доброволець: Фільм попри те, що це війна і історія загиблої людини вийшов дуже світлий. (05:49-59)Мусить хтось дожити за них, якщо можна так висловитися, їхнє життя. Мусить хтось за них розказати їх історію. Дописати цю новелу. Два саундтреки до фільму написав автор та виконавець власних пісень Віктор Нестерук. Після Полтави документальний фільм «Кіндрат» покажуть у Житомирі та Одесі.