Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Найдешевші цигарки незабаром можуть коштувати 27 гривень

Найдешевші цигарки незабаром можуть коштувати 27 гривень

Чиновники Міністерства фінансів України підготували законопроект, за яким незабаром підвищать ціни на найбільш ходові марки сигарет.Олександр Дрьомін палить із 12 років. Говорить: про здорожчання чув, але змінювати 30-річну звичку не збирається. Олександр Дрьомін, полтавець: Чесно кажучи, жаба давить гроші платити. .... тютюн такий огидний.

До 2025-го року середня вартість пачки сигарет поступово збільшиться до 90-100 гривень - це передбачає Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Марина Чижевська, економістка: Не планується підвищення аксцизного збору, а лише підвищення ціни. Це не торкнеться сегменту сигарет середнього класу і більш високої вартості, лише, тих сигарет, які є найдешевшими.

Нині найдешевші цигарки вартують вісімнадцять-двадцять дві гривні за пачку. Якщо підготовлений міністерством законопроект ухвалять, найдешевші коштуватимуть майже 27 грн.

Марина Чижевська, економістка: Споживач  навряд чи кине палити, але скоріше  відмовиться від продуктів на користь сигарет . Він не буде купувати ті продукти, які купував,  а буде купувати дешевші. Оточення вплинуло - пояснює чому палить полтавець Денис Омелай. Планує кинути, бо підрахував - щороку на сигарети витрачає одинадцять тисяч гривень.

Денис Омелай, полтавець: В майбутньому планую кинути палити так як і по грошам це не дуже вигідно. Так як зараз все більше дорожчає . 25-27 грн - стільки в Україні нині коштує пачка сигарет. У сусідній Польщі - 103, у Великій Британії - майже 400 грн. Поступово акцизи на тютюнові вироби в Україні підвищуватимуться до рівня мінімальних в Європейському Союзі. 12 мільярдів гривень - настільки у 2018-му збагатиться національний бюджет завдяки тим, хто не кине палити.