Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У полтавському пологовому будинку новонародженим перевірятимуть слух

У полтавському пологовому будинку новонародженим перевірятимуть слух

Новонародженим перевірятимуть слух одразу в пологовому будинку Полтави. Обладнання для таких обстежень медустанові подарував один із українських благодійних фондів

Данилко народився 2 дні тому. Нині його слух перевіряють за допомогою нового приладу у міському клінічному пологовому будинку. Обстежують по черзі обидва вуха.

За допомогою цього обладнання перевіряють слух у новонароджених, у тому числі недоношених. У комплекті до приладу вушні вкладки різного розміру. Тож діагностику можуть проводити і дорослим. Перевірка безболісна, триває не більше п’яти хвилин. Спеціаліст зі слухопротезування Олексій Петрученко: Просто вставити зонд у вухо обстежуваної дитини вибрати «Тест» і натиснути кнопку «Старт». Решту прибор зробить сам. Як правило, обстежують на п’ятий день, потім через два тижні, через місяць, півроку і через рік. Таких приборів на всю Україну не більше двох чи трьох.

Прилад виготовили в Італії. Його ціна – 160 тисяч гривень. Раніше у Полтавському пологовому будинку апаратів для перевірки слуху не було. А тих, хто мав проблеми, обстежували у поліклініках чи лікарнях, - каже завідувачка відділення Галина Басалик: Це взагалі світова практика – на період перебування дітей у пологових стаціонарах визначається рівень слуху для подальшої своєчасної корекції рівня слуху. В нього є великі можливості, але він дуже зручний для користування, що складається на перший погляд.

За рік у міському пологовому будинку Полтави народжується до трьох тисяч дітей. За словами Галини Басалик, близько трьох відсотків новонароджених мають вади слуху.