Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

У Полтаві відкрили першу міні-скульптуру присвячену головному герою «Енеїди»

У Полтаві відкрили першу міні-скульптуру присвячену головному герою «Енеїди»

- Міні скульптура героїчному Енею! Вітаємо Полтаву!

Стен-ап: Катерина Залєвська, кореспондентка - Ось вона! Бронзова, 9-кілограмова скульптура, 27х45 сантиметрів. Фартовий Еней з’явився Полтаві!

На центральній вулиці - Соборності - головний герой «Енеїди» Котляревського. Катерина Залєвська, кореспондентка - «Хто копієчку потре, того удача знайде». Поруч з Енеєм на кораблі – монета «на фарт».

Над полтавським Енеєм в Будапешті працював ужгородський скульптор Михайло Колодко. Допомагав митцю мультиплікатор Едуард Кірич, який 27 років тому створив анімаційний образ героя.
Едуард Кірич, художник-мультиплікатор - І фільм зробив, і причетний до скульптури, до об’ємного мистецтва.

Чоловік згадує: йому зателефонували, щоб владнати питання авторського права на персонаж «Енея». Він дав згоду. А потім йому прислали ескізи. - Я її потру. Едуард Кірич, художник-мультиплікатор- Мені прийшли малюнки, я зробив коректуру. Сказав, що він (Еней) має бути гордим,груди – вперед. Щоб море буяло,щоб було динаміка.

Після того було моделювання скульптури, виготовлення та встановлення. А от ідея з'явилася у серпні минулого року. На краундфандингову онлайн-платфому полтавець Вадим Ямщиков подав проект «Подаруй місту міні-скульптуру».
Вадим Ямщіков, автор проекту 
- Я піддивився ідею в Ужгороді. Там є скульптур Михайло Колодко, який займається встановленням міні-скульптур. Я через соціальні мережі зв’язався з Колодко, домовився, щоб він реалізував такий проект в Полтаві.

Скульптор погодився, а полтавці, які знали про ідею - підтримали: за 2 з половиною місяці зібрали майже 20 тисяч гривень. Перераховували містяни різні суми. Артур Кобзар, представник краудфандінгової платформи - І по 20 гривень кидали. А от найбільшасума – кілька тисяч гривень. Були і такі пожертви. Козак «Еней» - це перший арт-об'єкт із циклу міні-скульптур у Полтаві. Автор проекту говорить, буде пропонувати полтавцям і надалі прикрашати місто схожими інсталяціями.