Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Дірявий дах та зруйнована підлога: вигляд Кадетського корпусу після зими

Дірявий дах та зруйнована підлога: вигляд Кадетського корпусу після зими

Бачите – залізобетонні балки, видно частину арматури. В тій частині вже балки мають прогин. Все за цю зиму буквально. Вода пролилася, потім лід, потім це все розмерзлося, потім розірвало цю конструкцію  і почало протікати.

Дах Кадетського корпусу потребує негайного перекриття та заміни балок, каже архітектор Артур Ароян. Внаслідок руйнації даху звідси тепер можна оглядати місто.

Якщо не розпочати ремонт найближчим часом, наступного року карнизи почнуть сипатися. Артур Ароян, архітектор: це все летить на тротуар. Причому не лише на тротуар, воно може «зрикошетити» на проїжджу частину. І ні автобуси не застраховані, ні пішоходи, які йдуть.

Ремонт даху, фасаду, укріплення стін, перекриття вікон, а ще облаштування забору та встановлення охорони. Все це передбачено проектом консервації будівлі Кадетського корпусу.

Стенд-ап: Ось так нині виглядає територія Кадетського корпусу. Продовжують обвалюватися стіни, сміття побільшало.

На реалізацію проекту закриття у цьогорічному міському бюджеті передбачили 90 мільйонів гривень, - повідомив член профільної комісії Юліан Матвійчук: Зараз до мене доходить інформація, що всі можливі кошти будуть акумулюватися на ремонті поточному і капітальному доріг на 18-ий рік. (2.14-2.24) Чи підпадуть акумульовані кошти під Кадетський корпус – не можу сказати. Але по плану, якщо нічого не зміниться, то вже мають перекривати дах восени.

Чи почнуть консервацію будівлі у 2018-му - уточнюємо у Полтавського міського голови Олександра Мамая. – у нас є ціла прес-служба, якій ми платимо заробітну плату. Ви туди додзвоніться.  Ви їм поставте свій перелік питань, і ми тоді ґрунтовну відповідь надамо. – Ми зверталися… – До побачення.

Керівниця прес-служби міськради Юлія Палієнко телефоном перенаправила до першого заступника міського голови Михайла Шевченка. На робочому місці знімальна група "Лтави" посадовця не застала.

Нагадаємо, будівля Петровського кадетського корпусу – пам’ятка національного значення, що входить до ансамблю Круглої площі. Звели корпус майже 180 років тому. А 5 років тому ЮНЕСКО прибрало його зі списку Всесвітньої культурної спадщини.