Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На Полтавщині посадять дерева на тисячі гектарів земель

На Полтавщині посадять дерева на тисячі гектарів земель

У рукавичках і під дощем. Висаджувати сосни у Полтавському районі йдуть семикласники Терешківської школи. У середньому на гектар висаджують до шести тисяч таких сіянців. Їх вирощували із насіння протягом року у розсадниках. Дванадцятирічний Сашко Одарюк говорить: саджають спеціальним інструментом. Це називається меч. Спочатку його треба  встромити в землю та добре зробити ямку.

Діти уміють правильно висаджувати дерева, каже учителька біології Ольга Йосипенко. У школі мають власне невелике лісництво.Садили ліс біля школи неподалік, нам виділили ділянку. Їм дуже сподобалось і вони все правильно роблять. Завжди пробуєм, чи сосонка не витягується із землі після їхньої посадки. Якщо не витягується – все зроблено вірно. Треба викопати ямку глибоченьку, щоб корінь не загинався. Треба тримати ось так, щоб він не засох.

Відстань між саджанцями сосни має бути не менше  півметра, каже Вікторія Янко. Вона висаджує дерева вдруге. Воно, коли виросте, буде нам давати свіже повітря. Я не хочу, щоб іще колись його забруднювали. Коли виросту, буде чим гордитися. Із висаджених сіянців приживеться приблизно 90 відсотків, каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко. За його словами, на Полтавщині садять більше дерев, аніж зрубують. Це самий кращий показник в Україні. Ми на кожен гектар садимо від 1,2 до 1,5 гектара лісу нового. Тобто на кожен зрубаний  ми більше садимо, ніж рубаємо. Це прекрасний показник. І ми підняли лісистість області від 8% до 9,1% за останні десять років.

За тиждень на Полтавщині планують висадити дерева більше, ніж на тисячі гектарів землі. Загалом в області 240 тисяч гектарів лісу.