Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

297 особливих дітей перебувають у Полтавському міському центрі соціальної реабілітації

297  особливих дітей  перебувають  у  Полтавському  міському  центрі соціальної реабілітації

Це Вероніка Дядюк. Їй  тринадцять років. Діагноз «аутизм» лікарі  дівчинці поставили, коли їй було три роки. Попри  це особлива дитина  навчається у  школі, відвідує реабілітаційний центр,спортивну секцію та малює. Вікторія Дядюк, мама Вероніки: Треба прийняти цей діагноз. Якщо ти не приймаєш цей діагноз з ним дуже важко працювати . Мамам потрібно допомога із самих азів, а в нас мами замикаються.

Кості Кулебі дев’ятнадцять. У нього  - розумова відсталість. Він любить слухати музику, робить поробки з паперу та веде групу «Надія є» у мережі ФЕйсбук. Група про особливих дітей.Взагалі-то я там дописи поширюю. Про нашу групу, там , де ми займаємося.  

Короленківський чай, фотосесія і театралізована постановка - усе це входить до розважальної програма «Теремок». Вона спрямована на соціальну адаптацію – говорить організаторка заходу Єлизавета КіскінаДля них дуже важливо мати контакт з іншими людьми, бачити різну модель поведінки, тому в першу чергу це соціалізація.

Мама особливої дитини Вікторія Дядюк говорить: розвиває в донці талант художниці.Щоб вона мала як професію свої навички художні, щоб це розвилося. Вона дуже мріє потрапити до Мелану ,дуже любить Париж.

297  особливих дітей  перебувають  у  Полтавському  міському центрі соціальної реабілітації .  З них  із  психічними захворюваннями та розумовою відсталістю – 97 дітей,  синдромом Дауна -19, аутизмом майже 50. Решта – з ураженнями внутрішніх  органів.