Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві відкрили меморіальну дошку землякові-атовцю

У Полтаві відкрили меморіальну дошку землякові-атовцю

«Він був людиною миру, а не війни», - так про загиблого Вадима Мирінця говорить його одногрупник Євгеній Петренко. Чоловіки навчалися разом у Полтавському технікумі харчових технологій. Вадим завжди був надійним, добрим, ніколи не вступав у конфліктні ситуації. Коли мені сказали, що Вадима нестало, я одразу не повірив, бо навіть не знав, що він в АТО.

Меморіальну дошку землякові відкрили на будівлі коледжу, де той навчався. Голова громадської організації «Асоціація учасників та ветеранів АТО Полтавщини» Вадим Ямщиков розповідає: Звернулися представники закладу,  запросили спільно зробити і встановити меморіальну дошку. Гроші на це виділяли меценати. Вони залишаються невідомими.

Чоловіка мобілізовували до лав Збройних сил України 4 серпня 2014-го. 20 вересня цього ж року о пів на п’яту ранку – він загинув від кулі снайпера біля Щастя на Луганщині. Вадимові Мирінцю було двадцять п’ять. Пам’ятає свого вихованця викладачка Вікторія Жаголкіна: Коли почули звістку про Вадима, про його загибель, зразу перед очима. Чесно вам кажу, навіть одяг пам’ятаю, в якому він ходив. Кожного року ми будемо згадувати його у день загибелі, будемо згадувати. У музеї у нас є куточок пам’яті Вадима.

Народився і виріс Вадим у Дейкалівці Зіньківського району. Там і похований. Ушанувати пам’ять бійця прийшов його одногрупник Валерій Литовка. Як в кожного чоловіка, мрії були про сім’ю, про все  мрії були. Він був безконфліктний чоловік такий. Добре навчався, добре спілкувались. Він чуйний був.

Вадим Мирінець служив мінометником у 92-й окремій механізованій бригаді. У травні 2015-го його посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.