Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавський ювелір виготовляє яйця з дорогоцінного каміння

Полтавський ювелір виготовляє яйця з дорогоцінного каміння

Сергій Синицин, ювелір: Посвящено 2000-летию от  Рождества Христова, то внутри выполнена наша Андреевская церковь в Киеве.

Виготовлення цього декоративного яйця – це поєднання золота, срібла та нефриту.  Працював над ним майстер три роки. Спочатку розрахував, потім створив дерев’яну модель.

Сергій Синицин, ювелір: от этой модели готовое изделие меньше.

Полтавець Сергій Синицин техніку ювелірної справи освоював самостійно. Вивчав технології та сам створював спеціальні інструменти. Для свого хобі протягом життя освоїв більше трьох десятків професій. А розпочалося все із захоплення роботами Карла Фаберже.Сергій Синицин, ювелір: Спочатку вночі читаєш книжки, вивчаєш технології, потім приходиш до майстерні, починаєш стукати молотком, а воно нічого не виходить, але через багато часу почало все виходити

Це яйце виконане в стилі класицизму. Аби його виготовити Сергій витратив 10 років. На оздобу пішло майже сім сотень діамантів, більше сотні рубінів. Нефрит для підставки майстер шукав 2 роки. Мініатюра всередині менша за оригінал у 4 тисячі разів. Сергій Синицин, ювелір: Эта работа посвячена Ватикану.  Это Собор Святого Петра.

64-річний Сергій Синицин працює з мініатюрними деталями. На замовлення рідних виготовляє сережки, ланцюжки, каблучки. Каже, не боїться експериментувати, кожна його прикраса особлива, не схожа на інші. Сергій Синицин, ювелір: Процес довготривалий, а іноді й не дуже, залежить від того, що хоче людина. Я вважаю, щоріч має бути річчю з усіх сторін

Вироби, які створює полтавський ювелір, колекційні. За свої роботи майстер має кілька нагород, серед них і почесна відзнака Меморіального фонду Карла Фаберже. Сергій народився в Саратові, та 40 років живе в Україні. Свої роботи не продає. Хоч говорить, мав вигідні пропозиції. Сергій Синицин, ювелір: Вважаю, що воно не в банках має зберігатися, воно повинно бути в музеях, щоб люди бачили. Один із фахівців по Карлу Фаберже́ Валентин Ску́рлов бачив ці роботи і високо їх оцінив.

На досягнутому ювелір зупинятися не збирається. У планах зробити ще одне декоративне яйце. Свою навички і майстерність планує передати онукові.