Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині створюють першу в Україні обласну кардіологічну телемедичну мерeжу

На Полтавщині створюють першу в Україні обласну кардіологічну телемедичну мерeжу

Пацієнту в сільській амбулаторії накладають електроди та присоски.  У режимі реального часу дані передають до обласного кардіодиспансеру. Усе відбувається через спеціальний передавач, під’єднаний до телефону чи планшета. Такий пристрій рятуватиме тисячі людей.

Ольга Захарченко:  Є кнопка, яку можна нажати, записується кардіограма, зі зворотної сторони прикладається мікрофон телефону і передається нам кардіограма з віддаленого району.   Дані відразу відображаються на моніторі. Сюди надходить інформація з усіх районів області. Лікар оперативно призначає лікування для пацієнта із Великої Багачки.

Ольга Захарченко: Цей хворий вимагає екстреної госпіталізації так як на кардіограмі гостре ушкодження міокарду. Щодня такою послугою користуються до трьох десятків пацієнтів. Полтавщина перша в Україні, де створюють кардіологічну телемедичну мережу. У кабінеті завідувачки телецентром на карті весь регіон вкритий червоними трикутниками. Так позначають населені пункти, де вже є передавачі. Нині до існуючих додали ще 34 сучасніші комплекти, їх розділили між районами. Вартість кожного 25 тис гривень.

Костянтин Вакуленко: Кожен лікар, кожен фельдшер зможе зробити кардіограму і проконсультувати хворого на відстані в досвідчених фахівців кардіологів. Полтавщина останні 14 років серед лідерів впровадження телемедицини .