Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Суд заборонив висвітлювати розгляд кримінальної справи щодо стрілянини на пляжі Дублянщини влітку 2017-го

Суд заборонив висвітлювати розгляд кримінальної справи щодо стрілянини на пляжі Дублянщини влітку 2017-го

Із запізненням майже на годину почався розгляд кримінальної справи щодо стрілянини на пляжі Дублянщини у серпні 2017-го. Справу розглядають у Ленінському райсуді Полтави. Адвокат одного з обвинувачених Олександр  Рябоконь звернувся до суду з клопотанням заборонити журналістам фільмувати перебіг процесу. «Мій підзахисний теж проти проведення відео зйомки. Оскільки вона негативно впливає на уявлення в суспільстві щодо його особи»  «Крім того, з позиції прокурора існує уявна небезпека щодо безпеки ходу судового провадження» 

За словами прокурора Ростислава Яроцького, судовий процес є відкритим і громадськість має право бачити розгляд кримінальної справи. «Щодо інших учасників, якщо будуть заперечення зі сторони захисту щодо зйомки їхніх клієнтів, та зі сторони потерпілих. То я вважаю що в цій частині зйомка саме цих осіб недоцільна»

Головуюча суддя Наталія Крючко розповіла: журналісти не дотримались процедури усної реєстрації.«А ні головуючого по справі, ні адміністрація Ленінського районного суду міста Полтави не повідомлені про те що буде здійснюватися трансляція судового засідання». Після розгляду клопотання, колегія суду у складі Наталії Крючко, Руслана Тимчука та Єлизавети Парахіної заборонили поширювати інформацію про перебіг суду доки кримінальну справу не розглянуть по суті.

«Ви не маєте права висвітлювати будь-яку інформацію, яка відзнята в залі судового засідання. Оскільки ми не знаємо яким чином ви будете передавати ту інформацію, яка відбувається безпосередньо в залі судового засідання»

Нагадаємо, у серпні минулого року на пляжі Дублянщини стався конфлікт між відпочивальниками та власником кафе. Він отримав тяжкі тілесні ушкодження. Під час бійки почалась стрілянина. В ній постраждала дитина та загинув чемпіон України зі змішаних єдиноборств Святослав Пелипенко. Обвинувачені - п’ятеро осіб, серед яких і загиблий спортсмен.