Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Збільшили доходи на 50 мільйонів гривень - досвід Пирятинської громади за 3 роки існування

Збільшили доходи на 50 мільйонів гривень - досвід Пирятинської громади за 3 роки існування

Це село Заріччя Пирятинської громади. Тиждень тому тут та у селі Голобородька запустили централізоване водопостачання. Будівництво водопровідної мережі здійснили за державну субвенцію – це майже 800 тисяч гривень, а також міський бюджет – понад 300 тисяч. Тут облаштували і артезіанську свердловину. Максим Варава, заступник Пирятинського міського голови: вартість з області було 384 тисячі і з міського – 212 тисяч. Ми облаштували артезіанську свердловину. Глибина 110 метрів і потужність  -144 м3 на добу.

 Завершили роботи наприкінці минулого року. Якістю води задоволена жителька села Заріччя пані Любов. Любов Бих, жителька Пирятинської громади: Кожен пробиває собі і вода погана. А зараз вода добра.  Якби ще освітлення дали. І трохи дороги на Голобородька.

А це центр Олександрівки. Вона разом з іншими селами, що входили до сільради, приєдналася до Пирятинської громади у 2015-му. Протягом останніх трьох років тут замінили близько кілометра аварійного водогону, провели освітлення та зробили ямковий ремонт доріг. Іван Тарасовський, староста с. Олександрівка: Відремонтовано повністю дві водні свердловини. Стоять нові насоси. Відремонтовані вежі, почищені, пофарбовані, продезинфіковані.

У 2017-му на розвиток інфраструктури населеного пункту витратили більше 3 мільйонів гривень. Основні джерела надходження – від автозаправної станції та плати за землю. За словами пан Івана: створити нові робочі місця у селі важко, через відсутність належної інфраструктури та інвесторів. Іван Тарасовський, староста с. Олександрівка: люди зараз працюють від комунального підприємства , які за благоустроєм слідкують. І запрошуємо мешканців села, які мають будівельну освіту, зварювальники. Виконують роботи на території села по трудовому договору.

 На 11 мільйонів гривень цьогоріч збільшилися видатки бюджету Пирятинської громади на освіту. Тут повністю сформувалася мережа опорних закладів. Їх три. Пирятинський ліцей став опорним від січня цього року. Тут близько 800 учнів. Майже 2 місяці у закладі функціонує ось цей басейн. Його відремонтували за 2 мільйони. Це кошти місцеві та державного фонду регіонального розвитку. Наталія Юрченко, вчитель фізичної культури Пирятинського ліцею:у нас проводиться по 3 уроки фізичної культури з плавання перший рік вивчення. (01.13-01.19) Діти вміють плавати способом кріль, на спині, на грудях і способом брас.

 Шестикласниця Альона має певні результати з фізкультури і плавання. Альона Панченко, учениця Пирятинського ліцею: Навчилась плавать за 12 уроків.

Більше ніж на 50 мільйонів гривень зросли власні доходи Пирятинської громади за 3 роки існування, розповідає міський голова Олексій Рябоконь. Їх формують переважно податки на доходи фізичних осіб та акциз. Пан Олексій говорить: державні програми підтримки розвитку громад не приносять бажаного результату.

Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова:  Інколи в ньому не вистачає прозорості. Це Дорожній фонд, це фінансування, так званої депутатської субвенції на розвиток деяких регіонів (соцеконом).

 Нагадаємо, на Полтавщині 43 об'єднані громади. У двох з них – Терешківскій та Коломацькій відбудуться вибори 29 квітня.