Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Подорож до Греції та нові скульптури: журналісти побували вдома у Валерія Єрмакова

Подорож до Греції та нові скульптури: журналісти побували вдома у Валерія Єрмакова

 «Мені подзвонили й запитали: а хочете поїхати до Греції? А хто ж не хоче!»

 Наприкінці 2017-го, журналісти проекту Ukraїner зняли коротометражку про 79-річного скульптора із села Панасівка Миргородського району. На відео Валерій Єрмаков розповів: його мрія - побачити Грецію. Творці фільму поширили стрічку соцмережами, а українці за кілька годин назбирали кошти на подорож для  скульптора.

Єрмаков: «Я вдячний цим людям, що вони пожертвували кошти на мою поїздку до Греції! Тому що без цього, я б ніколи не побував за кордоном»

 Валерій Єрмаков зі свого села востаннє виїжджав 8 років тому. Каже: у Греції вразило все: музеї, хороші дороги, містяни. Зокрема, скульптор познайомився із очільником грецької Олімпії.

 Єрмаков:  «Відмінностей багато з Україною. Перше з них – це легко можна  поспілкуватися із міським головою та чиновниками. У нас так не прийнято» 

Скульптор вважає: українці самі мають створювати власне майбутнє.

«Молодь і зараз хоче щоб в як радянському союзі за них хтось все вирішував"  «Немає підприємливих людей. А треба щоб вони були. Як це зробити, щоб вони з’являлися? Я не знаю. Це треба виховувати у молодих людях»

 За освітою Валерій Єрмаков інженер-конструктор. До пенсії працював у Полтаві.

 Єврмаков:  «На алмазному заводі працював 17 років. Потім ще пропрацював 10 років на склозаводі»

Картини малював ще за радянської влади. Його підтримувала дружина Катерина. Три роки тому вона померла.

 Єрмаков:  «Коли я лінувався працювати над картинами чи скульптурою, вона це образу помічала. Так що дружина була для мене як рушійна сила»

 Нині у Панасівці живе 30 чоловік. У населеному пункті немає аптеки та магазину, транспорт рідко їздить. Ми йдемо в гості до друзів Валерія Миколайовича – подружжя Салун.

 «Як поїхав у подорож, так ми з дідом ледве з розуму не зійшли! У вікнах не світиться! Його нема і нема»

 Марія Салун говорить: допомоги від держави скульптор не отримує. Зокрема, у Валерія Єрмакова немає субсидії, бо в нього полтавська прописка.

 Єрмаков:  «Колись ми з дружиною раніше закрили на це очі. Тому що коли купували наш дім, то він коштував недорого. Але саме оформлення документів було дуже дороговартісне»

Свої роботи скульптор не продає, а дарує іншим.

 Салун:  «Він гроші не любить. І незадоволений коли про гроші кажу. Але ж потрібно хоч на фарбу, розумієте?»  Багато не треба брати за картину, але хоч на фарбу заробити»

Взимку скульптор працював над бюстом Олександра Засядька.  Цю роботу передасть у майбутній музей конструктора ракет у селі Лютенька Гадяцького району