Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві розпочався Український тиждень імунізації

У Полтаві розпочався Український тиждень імунізації

У свої півтора року Денис має всі щеплення. Мама хлопчика говорить:  це один із надійних методів уберегти здоров’я сина від недуги. Особливо, коли в Україні спалах кору.

Жанна Губрій, мама Дениса: Зараз скільки різних інфекцій різних. І даю вакцини боюся і не даю боюся. Але всі даю вчасно

Вакцинувати дітей і вакцинуватися самим, радить імунолог Тетяна Полич. Аби зробити будь-яке щеплення, потрібно пройти огляд у лікаря. Щоб виробити імунітет до інфекцій, каже лікар, треба вакцинуватися  від народження.  
Тетяна Полич: Згідного нового календаря у нас починається вакцинація в два місяці. Від кашлюка…….. далі йде вакцинація в 4-х місячному віці. І третя в 6 місяців. 

Нині  охочих зробити щеплення побільшало, хоча раніше відмовлялися вакцинуватись, каже позаштатний педіатр обласного департаменту охорони здоров’я Світлана Писаренко. І додає: минулого року від дифтерії та правцю щеплення зробили 16% дорослих. З   початку цього року вакцинували 25%. У нас лише бракує вакцини проти гемофільних інфекцій. Всі інші вакцини проти дифтерії, кору кашлюку  та правцю, гепатиту в достатній кількості.

За останній рік, каже директор обласного департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак, проблем з поставками вакцин не було. Препаратів вдосталь,  вакцинували  всі вікові групи, які цього потребують. Минулого тижня в країну надійшло ще 800 тисяч доз вакцин проти кору. Їх розподілять між областями.Близько 5 тис доз при кору вони в нас ще є. Ми просили 10 тис. доз, якими ми могли закрити проблему

Аби після щеплення не було  негативних наслідків, вакцини треба зберігати   правильно. Нагадаємо,  на Полтавщині  розпочався тиждень імунізації.  До 30 квітня, в обласному центрі  розповідатимуть про важливість профілактики інфекційних захворювань за допомогою щеплень.