Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

На три тисячі корів менше, ніж торік стали вирощувати на Полтавщині

На три тисячі корів менше, ніж торік стали вирощувати на Полтавщині

Юрій Шаповаленко один із співзасновників ферми сімейного типу. Про власний бізнес, розповідає, мріяв більше 15-ти років. Каже: з другом свою ферму створювали за допомогою міжнародного благодійного фонду «Добробут громад». Корівню будували півроку. Вона розрахована на 20-ть стійл. Юрій Шаповаленко, співвласник ферми сімейного типу:  Якщо підбити затрати на створення, це десь вийшло порядку 25-ти  тисяч доларів. Якщо все взяти в купу. Затрати на пополам. Половину ми понесли, половину фонд. Молочний бізнес буде приносити прибуток на 4-ий рік.

Наразі на господарстві працюють лише родичі засновників. У цьому році на фермі створили три офіційні посади. Щоб заснувати молочний бізнес потрібні корови, які даватимуть молоко вищого ґатунку та Юрій Шаповаленко, співвласник ферми сімейного типу:Стійлове обладнання, пристрої для напування, освітлення, мікроклімат, різні вентилятори, вся електроніка, холодильне обладнання, доїльне та обладнання для штучного запліднення

Молоко з ферми родин Сергієнко-Шаповаленко постачають на Оржицький молокозавод. Директор підприємства Василь Максимов розповідає: сировину від населення не приймають через його нестабільну якість. Василь Максимов, директор ТОВ «Оржицький молокозавод»: Об’єднувати власників корів, щоб вони  десь на якійсь фермі це поголів’я утримували і виробляли молоко спільно, де є відповідний контроль і молока і поголів’я. І воно щоб відразу мало охолодження. Таке молоко ми готові брати.  Таке молоко, як правило якісне.

Щодня фермери здають щонайменше півтони молока. За літр отримують близько 8 гривень. У населення його купують удвічі дешевше.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністраціїОбласною програмою підтримана компенсація вартості придбаного обладнання. Тобто людям можна об’єднатися в кооператив і до 600 тисяч можна отримати з місцевого і обласного бюджетів. Плюс державна підтримка цих самих кооперативів, де буде відшкодовуватися 70 % вартості придбаного обладнання.

За словами директора обласного Департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова:  за останні два роки на Полтавщині створили 8 показових молочарських кооперативів. Вони мають збірні пункти, облаштовані охолоджувачами для молока та власними лабораторіями. Нагадаємо, з першого липня переробними мають припинити купляти молоко у населення. Перехідний період триватиме чотири роки.