Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

«Eco friendly cafe»: У Полтаві можна придбати безалкогольні напої дешевше

«Eco friendly cafe»: У Полтаві можна придбати безалкогольні напої дешевше

10 кав’ярень та закладів харчування Полтави і Решетилівки взяли участь у  проекті «Екологічно чисте кафе». Вони позначені ось такими наліпками біля входу. У них знижки на різні безалкогольні напої від 5 до 15 %. Ця акція в області діє близько трьох тижнів.

Марина Цигрик, представниця ГО «Еколтава»:суть ініціативи полягає в тому, щоб зменшити використання одноразових станканчиків. Вони хоч і здаються паперовими,  вони мають плівку пластику, яка робить переробку таких стаканчиків неможливою.

Полтавка Євгенія прийшла купити кавовий напій до одного із закладів обласного центру зі своєю чашкою. Про цю акцію дізналася в мережі Інтернет. Отримала знижку  - 4 гривні 50 копійок. Це 15 % від загальної вартості. Євгенія Сокол, полтавка:каву я п*ю 2-3 рази на день. І в кожному закладі знижка своя. Взагалі, дуже кльово, що можна придбати каву у своє горнятко. По-перше, це екологічно і при цьому можна зекономити свої кошти.

Клієнтам, які беруть участь в акції, наклеюють ось такі наліпки на чашку. За словами керуючої цим закладом швидкого харчування Валентини Дубини, за день  таких відвідувачів близько 5. Валентина Дубина, керуюча закладом швидкого харчування:саме до такої акції у нас не виникало ідеї. Вона до нас прийшла згодом. Але ми за екологію із самого відкриття. Тобто сортування сміття. Ми це робимо як зовні, так і в середині закладу.

Долучилася до ініціативи і полтавка Таїсія Шестопал. Вона п’є каву двічі на день. Каже: приходить зі своєю чашкою до закладів харчування близько року. Таїсія Шестопал, полтавка:Було декілька разів, що відмовляли, говорячи, що під капученатор не підійде чашка, бо велика. Або такого взагалі не роблять. Досить різко реагували. Іноді було, що зроблять в стаканчику і переливають у чашку.

В одній із кав’ярень обласного центру, яка долучилася до проекту, знижка – 10 %. Це в середньому від трьох до п’яти гривень. Власниця закладу Катерина Бабіч говорить: збитків немає. Катерина Бабіч, власниця кав’ярні: Ми, наприклад,використовуємо  більш якісний паперовий посуд. Це залежить від товщини, чи буде гофрований держачок для ручки. то наші стаканчики десь по факту воно компенсується.

Барист кав’ярні Богдан Ігнатенко каже: кількість викинутих одноразових стаканів щодня різна. Богдан Ігнатенко, барист: Якщо це вихідні дні, коли люди прогулюються містом, то це може 300-400 стаканчиків з одного залу. У нас їх два. От маємо близько 800 до тисячі.

Подібний проект діє у Києві, Львові та Черкасах.