Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

9 днів біля ЧАЕС: історія ліквідатора Олександра Богодистого

9 днів біля ЧАЕС: історія ліквідатора Олександра Богодистого

 І під реактором копали, і вертольотчики у реактор падали. Герої! Герої…

«Працювали не за медалі» – так про своїх товаришів  говорить ліквідатор Олександр Богодистий.  1986- го він працював у Державтоінспекції. 26 квітня поїхав виконувати службове завдання у Решетилівку. Там колеги повідомили: чоловіка терміново викликають назад, у Полтаву. Приїжджаю у підрозділ, кажуть: «Чорнобильська атомна зірвалась». А у нас же у кожного тривожна валізка. І 1 травня ми поїхали у Чорнобиль. Виконували роботу по забезпеченню дорожнього руху, евакуація населення.

Із Полтави двадцятип’ятирічний Олександр та його товариші у Чорнобиль поїхали першими. Нині, каже, зберігає газети та фото – на згадку про померлих і шану живим.

Шість чоловік – 50% уже нема.

Дев’ять днів у травні 86-го  він разом з товаришами працювали неподалік четвертого енергоблоку. Атомну станцію  Олександр  Богодистий бачив за кілька десятків метрів – через поле.На третій день у Чорнобилі у мене очі із орбіт повилазили. Через півроку зуби посипались. Через півтора - печінка. Зараз саме таке в мене страшне – це ноги і голова. Голова крутиться, болить.

На проблеми зі здоров’ям та неналежну матеріальну допомогу, говорить Олександр, не зважає. Нині порається по господарству, планує садити город та бавить внуків.