Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

В яких умовах проживають у Полтавській виправній колонії № 64

В яких умовах проживають у Полтавській виправній колонії № 64

Анатолій – засуджений.  У виправній  колонії рік.  Щоб вийти на  волю, розповідає, залишилося   відбути покарання  майже 5-ть років.Удома, під Полтавою,  на  Анатолія чекає дружина та  четверо малолітніх дітей.

Анатолій, засуджений: Винні ми самі в тому, що вели не правильний спосіб життя. У нас тут є школа. Одночасно поєдную трудовий день з навчанням. На електрозварювальника учусь. У цілому все якось так. Нормально все. Єдине, чого ми позбавленні – це головного. Свободи.

Таких як Анатолій, у Полтавській виправній  колонії, більше шестисот чоловік. Тут відбувають покарання вперше засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Майже п’ятдесят відсотків в*язнів  працюють на підприємствах колонії.  Шиють речі, печуть та готують в’язні самі для себе. Цим і заробляють. На сьогодні на обід у нас борщ український, картопля тушена і м'ясо птиці в соусі.

Установа розподілена на дві зони. Житлову та виробничу. На  одній  засудженні проживають та  проводять  дозвілля.  Там є:

Вадим Алєксєєнко,  начальник державної установи «Полтавська  виправна колонія  №  64:  Їдальня, клуб, школа, чергова частина, медична частина, дільниця контролю посилок, ізолятор, приміщення камерного типу та кімнати тривалих та короткострокових побачень. Виробнича зона - це там, де засудженні працюють.

За порядком у Полтавській 64-ій колонії стежать майже 200 людей.Вадим Алєксєєнко,  начальник державної установи «Полтавська  виправна колонія  №  64: На сьогоднішній день маємо некомплект особового складу, що дещо позначається на якості несення служби. Але на сьогоднішній день, адміністрація колонії може забезпечити нормальне функціонування установи.

Щодня у колонії працюють 5-ть лікарів: стоматолог, нарколог, терапевт, психіатр та рентгенолог. За словами начальника медичної частини установи Тараса Гриценка, показник захворюваності на теберкульоз у засуджених знизився.  6-ть хворих виявили минулоріч. Цього року  занедужали  - двоє.Тарас Гриценко, начальник медичної частини «Полтавської  виправної колонії  № 64»: У нас його менше. Тому, що вони тут зібрані на одній території. Ми їх всіх бачимо. Ми проводимо постійні профогляди. Ми їх контролюємо. Тобто в цьому плні легше боротися і виявляти його. Якщо виявляємо, то на ранніх стадіях.

Найдовший термін, який відбуває ув’язнений у цьому закладі – 18-ть років покарання.