Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Через спуск автодороги вантажівки в’їжджають у будинки в селі Сем’янівка Полтавського району

Через спуск автодороги вантажівки в’їжджають у будинки в селі Сем’янівка Полтавського району

За 23 роки на подвір’я Надії Вербної в’їхали вісім вантажівок та два легкових автомобілі. Двір пенсіонерки розташований навпроти спуску дороги. Одна з вантажівок зачепила електровежу. «Кожен рік, кожен! То легкова,  то цегла у вікна летіла»   «У 2005-му році» «в’їхав «КамАЗ» завантажений панелями і розбив стіну спальні, залу. Там ми відпочивали з чоловіком» 

Надія Вербна каже:  2006-го  встановили парапети та поклали бетонні плити.  Але вони не захищали від в’їзду вантажівок. Пенсіонерка говорить: півтора роки тому обласна служба автомобільних доріг змістила дорогу насипом із супіску, розповідає жителька села Сем’янівка Надія Вербна.«Хіба це насип для великовантажних машин? Які йдуть по 30-40 тонн!» 

12-го квітня цього року вантажівка знову в’їхала в один із будинків на вулиці Центральній у Сем’янівці. Власник будівлі  Юрій Шлямов каже: автомобіль КРаЗ зніс захисний насип на дорозі.«Перед купою землі він вистрибнув із машини. Й машина вже тут йшла прямо у двір, потім знесла ворота» «Вдарилась у газову трубу й будинок. Прибудова вся тріснула» Тепер треба наново розбирати та переробляти дах» 

За попередньою інформацією, аварія сталася через несправні гальма, каже заступник начальника відділу комунікації  поліції  Полтавщини Роман Грішин.«31-річний з*уїжджав вниз з гори  близько вк5азаного села, не впорався з кернуванням і вистрибнув із автомобіля КРаЗ. Й некерована вантажівка в’їхав у жилий будинок, який був розташований поряд з дорогою» 

Телефоном  речниця обласної служби автомобільних доріг Юлія Іващенко розповіла: з початку року дороги місцевого значення перевели  на баланс облдержадміністрації.«Вони передані до сфери управління Полтавської ОДА» «Відповідно вирішення питань ремонтів та утримання доріг місцевого значення не входить до уповноважень Служби автомобільних доріг» 

Йде робота над розробкою документації щодо обладнання спуску у селі Сем’янівка. На це виділять шість мільйонів гривень, каже директор обласного Департаменту містобудування і архітектури Тимофій Голбан.«Нами передбачено фінансування в розмірі шести мільйонів на цю дорогу – на цей спуск. За ці кошти ми зараз проводимо обстеження і замовимо проектну документацію реконструкції цієї ділянки» 

Тимофій Голбан говорить: коли почнуться  роботи з обладнання спуску,  стане відомо після проведення тендеру на ремонт.