Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Фонтани у Полтаві: коли і де працюватимуть?

Фонтани у Полтаві: коли і де працюватимуть?

Уперше цього року фонтани у місті вмикали у тестовому режимі – на кілька годин. Приватний підприємець Роман Сердюк обслуговує міські  водограї  другий рік. Говорить: такі споруди часто  засмічують люди, які відпочивають поблизу. За його словами, фонтани у місті потребують ремонту. Потрібно деякі переварити, деякі поміняти труби. Дуже погані зливи, на деяких фонтанах будемо міняти каналізаційні виходи та входи. Робимо все, що потрібно: помили, пройшли вдень подивились. Десь щось забилось – почистили. Увечері виключили.

Десятирічний Владислав Линник у Полтаві вперше. Він разом із родиною приїхав із Охтирки Сумської області. Із молодшим братом на згадку фотографуються біля фонтану. Він мені дуже сподобався, тому що він великий і красивий. Сім полтавських фонтанів – на балансі комунального підприємства «Декоративні культури». Директор Олексій Харченко говорить: За цей рік виділено 350 тисяч гривень на утримання, що передбачає витрати на електроенергію, водоподачу, водовідведення. Окремо 200 тисяч виділено на загально будівельні роботи.

Цьогоріч, за словами Олексія Харченка, через аварійний стан не працюватиме водограй на площі Незалежності біля стадіону «Ворскла». Цей фонтан збудували майже півстоліття тому. Реставрувати його планують цього літа. Неподалік парку живе пані Ірина. Говорить: тут гуляє із дітьми. Хочеться, щоби більше для дітей робили. Щоб фонтани всі працювали, щоб більше прибирали. Цього літа хочеться гуляти, щоб усе було красиво.

Не працюватиме фонтан і в парку «Перемога». Він – на балансі управління культури міськради. Директор парку Лаврентій Заркуа говорить: Він в аварійному стані. Немає сенсу його реставрувати. Треба новий, все нове робити. Це все буде зноситися. Буде фонтан нового зразка, овальний, красивий.

Шість фонтанів комунальної власності вмикатимуть у п’ятницю після обіду, у вихідні та святкові дні. У Полтаві водограї працюватимуть до Дня міста – 23-го вересня.