Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Залишені будівельні матеріали та недореставровані зали Полтавської філармонія: як виглядає установа нині

Залишені будівельні матеріали та недореставровані зали Полтавської філармонія: як виглядає установа нині

Ось в такому стані нині перебуває будівля Полтавської обласної філармонії. «Ві. АЙ. Пі. Будівельна компанія» - останній підрядник, який проводив тут ремонт. У торгах це львівське підприємство перемогло у 2016-му  із договірною ціною робіт – майже 37-мільйонів гривень. Закінчити реставрацію фірма мала до кінця минулого року. Та працівники залишили роботи у червні 17-го і зникли, каже директор філармонії Олег Тищик.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії: дуже була проблема із плинністю кадрів. Плинність божевільна. Люди ішли, змінювалися. Приходили інші на субпідряд. Львів’ян таких тут не було. Це були субпідрядники, фірми, які наймалися. За час роботи компанія замінила вікна, систему опалення та частково електромережу і утеплила стіни. Не закінчили ремонт і в цьому залі. Тут востаннє проводили концерт у 2009-му. Тепер солісти філармонії виступають на сценах обласних театрів та училищ.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії: Якби у нас була зала і своє приміщення і ми б на  місці проводили. Це було б економічно обґрунтовано і набагато вигідніше. Не треба буде платить оренди, не треба вишуковувать дати. У недоремонтованій кімнаті працює і баяніст Валентин Жданов. Підключали світло тут, каже, працівники філармонії.

Валентин Жданов, працівник Полтавської обласної філармонії:недавно, місяців 2 назад провели. А так було в хмарну погоду складно ноти читати. Торік у жовтні прокуратура Полтавщини подала позов до господарського суду Львівської області. Підстава -  невиконання товариством «Ві. Ай. Пі» умов договору підряду, укладеного між ним та тоді ще Управлінням капітального будівництва області, розповідає заступник прокурора Полтавщини Олександр СавЕнко.  5 квітня  суд ухвалив рішення, яким розірвав договір. А будівельну компанію зобов’язав сплатити штрафні санкції на суму понад 1,5 мільйони гривень.

Олександр Савенко, заступник прокурора Полтавщини:Так як рішення набрало законної сили. І у випадку, якщо воно не буде оскаржено боржником, то буде вжито заходів до примусового стягнення у випадку, якщо він добровільно все це не стягне. І через органи Державної виконавчої служби буде виконано це рішення. Щоб дізнатися, що завадило будівельній компанії провести реставрацію філармонії, телефонуємо за номером, що зазначений у Єдиному держреєстрі юридичних осіб.

23 квітня обласний Департамент будівництва уклав договір на реставрацію з новим підрядником – із полтавською виробничо-комерційною фірмою «Сен». Вона перемогла у торгах і виконає роботи за майже 48 мільйонів гривень. У телефонній розмові директор підприємства Олександр Немировський повідомив: реставрацію закінчать за рік за умови вчасного фінансування.Наразі ознайомлюються з об’єктом.