Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Житель Машівського району встановив сонячну електростанцію

Житель Машівського району встановив сонячну електростанцію

Ось таку сонячну електричну станцію встановив на покрівлі будинку своїх батьків Ігор Клименко. Тепер домоволодіння не залежить від електромережі, а надлишок використаної електричної енергії чоловік продає за «зеленим тарифом».

На будівництво сонячної електростанції Ігор Клименко витратив 24 тисячі доларів. За ці кошти на даху будинку встановив  86 панелей, закупив обладнання, двонаправлений лічильник, веб-камеру, зробив монтаж, оформив  зелений тариф.  Допомагали у облаштуванні електростанції фахівці одного з енергетичних підприємств.

Ігор Клименко, власник  сонячної електростанції: Вони розповіли що можна тут збудувати, що для цього потрібно. Що потрібно переробити. Уклали договір, вони займалися з обленерго саме збільшенням потужності, а ми перебудовували дах.

Підключити сонячну електростанцію відразу не вдалося.Сергій Грін, фахівець з відновлювальної енергетики в Україні: Працівники районних електричних мереж, вони фактично навчалися. Ми допомагали, якомога швидше і простіше це зробить. Були проблеми пов’язанііз суто бюрократичною процедурою, яку  ми успішно подолали разом.

Родині збільшити дохід за рахунок продажу електроенергії за зеленим тарифом вдалося. Це вигідно,  каже Ігор Клименко. Договір купівлі-продажу уклали з «Полтаваобленерго»  у листопаді минулого року. Нині найбільшу кількість сонячної енергії електростанція виробляє опівдні.Ігор Клименко, власник приватної сонячної електростанції: За березень нам було оплачено в першому кварталі по ставці 5грн.86 коп. Отримали за березень 4 тисячі вісімсот. Це якщо рахувати ми згенерували і віддали більше тисячі кіловат електроенергії.

Спочатку Ольга Клименко вагалася, чи потрібно встановлювати сонячну електростанцію. Переконав син. Нині жінка стежить за генерацією сонячної енергії та щодня записує дані. Ольга Клименко, мати розробника сонячної електростанції: Мені цікаво і самій і син дзвоне. Підходжу, дивлюся. Чим більше на генерувало, тим більше я радію. На даний момент тут 28 генерація, ну це ще мало. В нас завжди в обід – це сама більша генерація.

За словами розробника ідеї Ігоря Клименка місячний прибуток від продажу електроенергії може зрости до 15 тисяч гривень.