Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Змії лякають дітей та вихователів в дитсадку на Оржичині

Змії лякають дітей та вихователів в дитсадку на Оржичині

Змії гріються на сонечку поряд зі школою та дитячим садком. Поблизу каналізаційних люків лежать клубками. Повзають і в траві. Дітям не страшно, а батьки турбуються.

Оксана Поліванова, мама вихованця Лукімського ДНЗ  «Сонечко»: Навесні їх купа. Всі вони лізуть. Добре, що батьки скинулися  і все запінили. Звичайно боюся.

Плазунів у селі Лукім'я Оржицького району   бачать не вперше. На території дитячого садка, каже завідувачка Раїса Титенко, з’являються навесні та восени. Цього року їх найбільше ніж зазвичай. Ми не знаємо, ядовиті вони, чи ні не було такого випадку, щоб змія когось укусила з мешканців села. Але це дитсадок. І ми дуже переживаємо за дітей. У спальні вилазять, по території лазять.Ми не можемо услідити.  Але це діти вони хочуть їх потримати.

Чи безпечні плазуни та як з ними боротися  ні батьки, ні вихователі не знають. Аби з’ясувати це,  неодноразово зверталися до місцевої влади. Сільський голова каже, нічого з тваринам зробити не можуть. Віктор Хорошко, Лукімський сільський голова: Вони зараз розлізуться по болотах, а це міграція їхня. Щоб вони когось кусали не було такого. У нас ось тут їх повно. Природа в нас для них сприятлива.

Зоолог Віктор Закалюжний підтвердив, що на відео саме вуж. Фахівець радить плазунів не боятися – не панікувати і не чіпати. Самі змії не нападають. Судячи з фото – це водяний вуж. Вужі не отруйні, і їхній укус це травма шкіри. Оце як ви привидивитеся білочервоне черево, і це ті самі популяції.

Головному екологу області у ветеринарній службі пояснили  - це жовтобрюхий полоз. Це вид неотруйних змій занесений до Червоної книги України. Знищувати цих плазунів не можна. Ігор Піддубний,  директор обласного департаменту екології та природних ресурсів: Досить болючий укус полоза. Серйозні травми він може нанести дітям. Ми звертаємося до Міністерство екології та природних ресурсів України, щоб нам кваліфіковано надала пояснення, які заходи повинні зробити працівники ДСНС, для того, щоб призупинити міграцію їх до школи та садочка. Можливо є якісь біологічні заходи, які відвадять цих тварин.

На Полтавщини поширено 11 видів плазунів. Серед них два види вужів та гадюк.