Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Новий вид спорту з'явився на Полтавщині

Новий вид спорту з'явився на Полтавщині

ЛАЙВ: Скажіть, будь ласка, хто ви є і що тут сталось?Ці двоє - срібні призери чемпіонату світу з веслування. Денис Камерилов та Віталій Вергелес - професійні каноїсти, члени національної збірної. Вони разом їздять у човні-двійці та четвірці. Наразі готуються до кубку України, що стартує у травні в Дніпрі. І заодно освоюють під Полтавою нове хобі.ЛАЙВ: Втриматись важко напевне перші 5 хвилин. Поки не відчуєш цю доску, а потім ... починаєш рівновагу краще відчувати.           

Абревіатура «SUP» розшифровується як Stand Up Paddle (з англійської «веслування стоячи»). А сапбордінг - різновид серфінгу.ЛАЙВ: Розроблений для людей, які ніколи не мали відношення на веслуванні байдарках і каное. Тоєсть люба людина стала і поїхала.

Поїхати допомагають спеціальна дошка і весло.Дошки для сапу схожі на звичайні для серфінгу, однак більші за діаметром - таким чином легше втримати рівновагу.  Денис Камерилов: Сапи - це дуже модний вид спорту в усьому світі, на даний момент він тільки набирає обертів. Він більше рахується як для активного відпочинку.

Для занять сапбордингом чи сапсьорфінгом підійдуть будь-які водойми. "Стати на сап, взяти весло у руки і погребти" - із таким завданням справиться будь-хто, - пояснює Денис.  Денис Камерилов:  Якщо хтось боїться ставати, наприклад, вони стають на коліна. Тобто на колінах рівновагу набагато легше тримати. І вчаться наприклад отак, таким способом гребти.

Артем щойно вперше ступив на сап-дошку. З води ділиться: незвично, потрібно звикнути до води. ЛАЙВ: У нього виходить все добре, навіть прискорення може робити. То майже готовий спортсмен.

В Україні сап розвивається останній рік. Незабаром у Києві відбудуться змагання з сапсерфінгу. Їх учасником може стати будь-хто. Основне, - говорять чемпіони, упевнено стояти на ногах.

ЛАЙВ: Вже вводять змагання, чемпіонати України, кубки світу проводять. Хто кого поб'є, хто кого штурхне, йогу проводять на сапах, різні фітнеси. Спробував вразити глядачів на березі акробатичним трюком і зробити на борді мостик Артем. Поки не вдалося.

Денис Камерилов, Коли проходять довгу дистанцію, ганяються на них, гребуть з двох сторін. Взагалі 2 ноги потрібно тримати паралельно і отакими руками просуваєм борд. 

Рівновага, статика і активна робота руками - маєте багатофункціональне заняття. Ці вправи допоможуть тим, хто хоче мати струнку фігуру.

Віталій Вергелес: залежить від того, скільки часу будеш займатися ... Тобто ти даєш завдання собі "5 хвилин гребти" - і маєш кардіонагрузку.

Борд, чи дошка коштує від 300 до 2 тисяч доларів. Бувають карбонові і надувні. Останні можна скласти в наплічник і взяти з собою на відпочинок ЛАЙВ: А весло розбирається, є на 2 частини, на 3 частини розбирається.

Денис продовжує: температура води поки що не висока. А тим, хто хоче спробувати себе у новій  розвазі, варто почекати потепління.   ЛАЙВ: Багато хто буде бояться просто приходити, тому що бояться перевернутися.

Хлопці не бояться перевернутися, бо ще в дитинстві освоїли каное. Розповідають: витратили майже рік, аби навчитися стояти в човні на коліні. Набагато швидше піддається сап. Віталій Вергелес: Легше в тому плані, що на сап може прийти будь-яка людина, стала і за 5 хвилин навчиться гребти. І зможе сама собі ради давати.За 5 обіцяних  хвилин  спробувала освоїти сап  і наша знімальна група. Було хитко, але на ногах встояла.

Сапбординг чи-то сапсьорфінг -  спортивна дисципліна чи розвага на воді.   Батьківщиною  вважають Гавайські острови. У 2005 році в Каліфорнії заснували федерацію, відтоді сап поширився світом  і в 2018- го  дістався Полтави. Юлія Логвиненко, Валерій Пашнін, "Полтавські телевізійні новини". "Новини на Першому".