Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

«Не мовчи. Зупини насильство» - у Полтаві відбувся мотопробіг, присвячений протидії насильству у сім ї

«Не мовчи. Зупини насильство» -  у Полтаві  відбувся  мотопробіг,  присвячений  протидії  насильству у сім ї

  Юлія Колодяжна -  полтавка. Прийшла на мотопробіг ,   бо вважає :  тема  насильства у сім*ї  -  актуальна. Говорить: її знайома потрапляла  у подібну ситуацію.   Юлія Колодяжна, полтавка : Чоловік її побив. Він не чоловік навіть, а співмешканець.  Вона це допустила і мовчала, поки родичі не дізналися і ї не забрали від нього.

3000 викликів, пов’язаних з насильством у сім ї, зафіксували  у Полтаві   працівники   поліції  за 2017 рік. Марина Зінюха, інспектор зі зв'язків із громадськістю УПП у Полтавській області : Це були лише виклики. Інша справа, коли оформлюють матеріали.

За словами інспектора, за допомогою   звертаються переважно жінки . Чоловіки також просять  підтримки,  але  рідко. Марина Зінюха, інспектор зі зв'язків із громадськістю УПП у Полтавській області:   Все залежить від того,  чого бажає жертва. Ми не можемо, наприклад, забрати кривдника. Якщо жінка не написала заяву чи пояснення, здебільшого, вони не хочуть цього робити, вони бояться, що стане ще гірше.

Організатор мотопробігу  полтавець  Олександр Гуменюк   - мотоцикліст. Говорить:  захід з назвою  «Не мовчи. Зупини насильство» повинен розповісти про цю проблему. Байкери проїхали  містом, тримаючи прапори  з  закликом протидіяти насильству. І пояснив – чому саме вони. Олександр Гуменюк , один із організаторів:  Байкери  - це такі безстрашні мужні люди. Якщо ти сідаєш на мотоцикл, то ти не слабий духом.

За словами інспекторки  зі зв'язків із громадськістю УПП у Полтавській області  Марини Зінюхи, 1700 осіб, які вчинили насильство в сім’ї  , перебувають на обліку у  поліції.   З  початку року полісмени   склали 610 адміністративних протоколів за  жорстоке поводження в сім’ї.