Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

У Полтаві - День гуцульської культури

У Полтаві - День гуцульської культури

Майстриня з Верховинщини Галина Ванджурак вишиває з дитинства. До Полтави привезла близько 30 робіт: вишиванки та рушники.  

Галина Ванджурак, майстриня  з Верховинщини: Хочемо представити наш колорит, нашу вишивку , яка ніде в Україні не повторюється. Характерна риса гуцульської вишивки - геометричний орнамент. Кольорова гама – від червоно-жовтого до зеленого кольорів. Техніка шиття – різна: від гладді до хрестика, розповідає Галина Ванджурак. Бачите, кожен орнамент, зовсім по-іншому техніка, зовсім інше пошиття сорочок.

Театралізоване весілля – родзинка заходу, говорить голова Іван Шкіндюк. Іван Шкіндюк, голова Верховинської районної ради: Молодий називається князь. Молода – княгиня. Побачите обряд, де буде одягати молоду,  так само князя.

Полтавець Віктор Шабатько проходив повз Театральної площі. Говорить: зупинився,бо зацікавила гуцульська культура. Віктор Шабатько, полтавець:Побачив їх на місці ,як вони співають, побачив людей, якось глибше розкрилася  тема Гуцульщини.

Нагадаємо, перший фестиваль Гуцульської культури відбувся в Івано-Франківську, в січні — у Львові, тепер — у Полтаві. Також планують провести такі заходи у Харкові та інших обласних центрах.