Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Понад 4 тисячі жителів області отримали водійські посвідчення у 2018

Понад 4 тисячі жителів області отримали водійські посвідчення у 2018

 Після складання теоретичної частини іспиту, вісімнадцятирічна Анна Писаренко готується сідати за кермо.

ЛАЙВ : Перший етап практичного іспиту складається на майданчику. Ми зараз проїдемо по маршруту. Звідси – початок руху .

 Їздити власним автомобілем – зручно і комфортно, говорить Анна Писаренко. Сідати за кермо не боїться і вчить жести регулювальника. Говорить, це найскладніше.
Анна Писаренко полтавка: Трошки складно запам’ятати їх всі  Правила не треба порушувати, перші два роки, якщо не порушувати – це легко. Думаю, нічого страшного не буде.

Посвідчення водіям-початківцям видають тимчасове, на два роки. Якщо протягом цього часу кількість адмінпорушень буде не більше двох, то такому - видадуть постійні права. В іншому випадку, водій має скласти додаткові іспити. Вікторія Трощак речниця регіонального центру МВС:  Громадяни мають пройти повний курс навчання у відповідному закладі, скласти іспити у сервісному центрі. І в такому випадку посвідчення водія видається знову ж таки строком на два роки .

Такі зміни Уряд вніс на початку квітня цього року. Схвалює їх Максим Ломака, який вперше отримує водійське посвідчення. Максим Ломака:  Це повинно так бути, тому що у людей, у яких немає стажу, більше буде аварій на дорозі. 

 Для перевірки знань водіїв-початківців використовують ось такі чек-листи. В них перелік вправ, помилки, які допускають під час практичного іспиту, та шкала оцінювання.

Володимир Любашин, заступник директора автошколи: Пасок безпеки, настройка дзеркал, регулювання сидіння. І якщо у якихось із цих випадків будуть порушення, то дозволяється – якщо одна помилка, він продовжує іспит. Якщо по цьому пункту буде дві помилки, це вже вважається, що іспит не складено.

Для охочих отримати водійське посвідчення розробили онлайн-інструкцію.

ЛАЙВ: Маємо алгоритм дій, як отримати посвідчення водія. Тут також представлений всеукраїнський перелік автошкіл, термін акредитації, де розташовані екзаменаційні класи, адреси.  Нагадаю, понад чотири тисячі жителів Полтавщини отримали тимчасові документи на керування автомобілем із початку цього року.