Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

У Дібрівці відсвяткували 130-річчя кінного заводу

У Дібрівці відсвяткували 130-річчя кінного заводу

 На гуляннях, присвячених 130-річчю Дібрівського кінного заводу, гостей свята зустрічає народний фольклорний ансамбль "Яворина" із сільського клубу.

Товарознавець із Миргорода пані Валентина на кінно-спортивне свято запросила товариша пана Клємєнте.

ЛАЙВ: Кожного року я приїжджаю сюди, на даному етапі, який був заїзд - 3-й, я ставила на Ереолу, вона перемогла. Привезли друга з Іспанії, з Валенсії, і він теж хоче зацікавитися нашими перегонами.

 На молодому гнідому жеребці Нептуні виграв у другому заїзді помічник наїзника Олександр. Лайв: Показав жвавість 2 хвилини 27 секунд. Це він пройшов дистанцію 1600 метрів.Олександр Крикливий місцевий. Виріс на Дібрівському кінному заводі, нині об'їжджає молодих жеребців. Робочий день починається о 6 ранку, і до обіду, на десятьох конях долає відстань, як звідси до Полтави - 120 кілометрів. Олександр Крикливий: я беру молодих коней, об'їжджаю і треную їх на цьому кругу, так би мовити на іподромі. А потім ми передаємо їх на випробування до іподрому, на Київський та Одеський.

 Протягом дня тут провели 5 заїздів. У них взяли участь двадцятеро наїзників - переважно з Дібрівки, також з Одеси та Києва. У село під Миргородом завітали каскадери-актори кіно зі столиці. Анастасія Колосюк - 28-річна спортсменка джигітівки і артистка кінного театру "Українські козаки". Любить свою професію за можливість подорожувати. Костюми для виступів готує сама, враховуючи особливості регіону.

 Анастасія Колосюк: Робимо для того, щоб було легко і безпечно. Тому що небезпечно зачипитися будь-якою частиною за сідло джигітовочне, яке має свої особливості. - Ніколи не падалти? - Падала. Ми вчимося падати, тому якщо щось трапляється, ми ж не від страху падаємо, а вже думаємо, як правильно приземлитися. Вікторія Марущак - суддя із 40-річним стажем. Дібрівський кінний завод вважає одним з найкращих в України, де розводять орловську рисисту породу.Вікторія Марущак:  Вшанувати тих, хто заснував  цей кінний завод, і завдячуючи їм він до сих пір, продовжуємо працювати з орловською рисистою породою. Спорт для сміливих і фанатиків. Той, хто прийшов у кінний спорт, назад ніколи не повертається.

 На Дібрівському заводі нині 306 голів коней. Микола Радченко - директор філії, розповідає, скільки треба аби прогодувати одного коня. Микола Радченко: 86 гривень на голову. Годують сіном, овес, кукурудза - по 6 кілограм. Кінно-спортивне свято у Дібрівці проводять більше пів століття років. Цього разу присвятили 130-річчю від заснування заводу, призовий фонд склав 6 тисяч гривень.