Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Ціна на мед цього року зросте

Ціна на мед цього року зросте

20% бджолиних сімей цієї зими загинули на Полтавщині. Це на 10% більше, аніж торік. Причина – несприятливі погодні умови. Про це повідомила голова спілки пасічників Полтавської області Наталія Сенчук. Чим це загрожує для області і чи подорожчає мед на ринках Полтавщини, дізнавалися моя колега Марина Проскурняк. Вона побувала на пасіці Геннадія Кащука у селі Калашники Полтавського району. 

    
ЛАЙФ: Ну привіт, мої хороші. Не кусатися, щоб я на вас не ображався. Бо покараю, якщо покусаєте мене.

Це пасіка Геннадія Кащука  у селі Калашники Полтавського району. Бджолярує 35 років. У нього в господарстві 100 бджолиних сімей. Говорить, цим заробляє на життя. Через погодні умови цієї зими втратив 5 бджолиних сімей.

Геннадій Кащук, бджоляр. Бджоли  заслабли у березні. Всі знають, які у березні були снігопади. Взимку снігу не було, а у березні то плюсова температура 5 градусів, то 10 морозів. А для бджіл цей перепад температури дуже шкодить.

Пасічник каже: для його господарства втрати незначні. Збитки понесли ті господарі, у яких по десять і менше бджолиних сімей.

Стендап: У цьому вулику живе одна бджолина сім*я. Щоб придбати таку бджоляру потрібно викласти майже три тисячі гривень. Ціна збільшилася у зв*язку з тим, що  через погодні умови загинули 15 - 20 % бджолиних сімей.

Голова спілки пасічників Полтавської області Наталія Сенчук говорить: для Полтавщини загибель бджолиних сімей позначиться негативно.

Наталія Сенчук, голова спілки пасічників Полтавської області Ці сім*ї можуть не встигнути нароститися до білої акації . А це призведе до того, що першого меду буде дуже мало. Також не дуже швидко підготуються бджолині сім*ї  до головного взятку, який буде уже після білої акації. Зменшення кількості бджолиних сімей також впливає і на запилення садів, ягідників. Пасічники меншу кількість візьмуть меду, і звичайно, ціна підніметься.

Наталія Сенчук прогнозує збільшення ціни на мед на ринках області.

Наталія Сенчук, голова спілки пасічників Полтавської  області   Якщо у минулому році була сама дешевша ціна на звичайний рядовий мед - мед 100 гривень за літр, то цього року буде 130. А перші меди, які були по 250, то буде 300 - 350 гривень.

Використання отрутохімікатів для обробки сільськогосподарських культур області також становить небезпеку для бджіл - говорить Наталія Сенчук. І закликає всіх фермерів повідомляти завчасно про проведення обробітку земель. Не зважаючи на проблеми, не втрачає надії на гарний врожай Геннадій Кащук.

Геннадій Кащук, бджоляр. Я думаю, що мед буде проблема, але це все залежить від погоди. Так що будемо надіятися на погоду.