Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Полтавців атакують кліщі

Полтавців атакують кліщі

Обережно, кліщі! На Полтавщині минулого року 213 чоловік звернулося за допомогою до медиків через укуси кліщів. Лікарі кажуть: кількість  захворювань  через укуси  членистоногих збільшується. І радять: після прогулянок на природі обов'язково себе оглядати. Далі по темі Марина Проскурняк. 

 
ЛАЙФ:  Уже бігає, все нормально . Вже починає воду пити. Починає по трохи їсти, бульйончик, кісточки починає гризти. … Тоді вам ліки для печінки, для серця, для кровотворення. І прописую додому пігулки.

Полтавка Тетяна розпочала свій день з візиту до ветлікаря. Її п’ятирічна  кокер  -  спаниель  Лора захворіла через укус кліща. Його на собаці помітили не одразу, хвороба загострилася.

 Тетяна Сороколат, полтавка На третій день я побачила,що собака не їсть, очі пожовтіли, язик теж жовтий. Уже п’ятий день возимо. Роблять їй крапельницю. Ну вже вона починає нормально себе  почувати. Вже починає трішки їсти, бігати, гавкати.

 Ветлікар Дмитро Каришев каже: звернень до ветлікарень через укуси кліщів більшає з кожним роком. Ускладнюється і перебіг захворювань.

Дмитро Каришев, ветеринарний лікар: Треба робить профілактику. Є і спреї,і пігулки, і уколи. І це потрібно підбирати окремо. Залежить від  породи, від розміру, від віку собаки. Але обробляти  обов’язково  треба . Раз у місяць. 

СТЕНДАП:  У мене в руках іксодовий кліщ. Він небезпечний для людей і тварин – говорять лікарі.  Через укус ось такого кліща можна занедужати  на інфекційні захворювання. Серед них і хвороба «Лайма», яка уражує  серце, опорно – руховий апарат, нервову систему і шкіру. 

Полтавка  Катерина Баленко каже: її кліщі не кусали, а подругу   переслідують.

 Катерина Баленко, полтавка:  Де б ми не їхали: на велосипеді чи на траві. Я заходила у ліс. А вона і не заходила, а тоді дивимося, вона  хоч і у  штанях, а кліщ - є. Ми сіллю присипали і так відривали. 

Наталія Свириденко – лікар обласної інфекційної лікарні  показує, які є  види кліщів. Говорить:  сіллю кліща не видалити.  

Наталія Свириденко, головний лікар обласної клінічної лікарні: Это можно сделать аккуратно  с помощью нити, плотно подвив под клеща. И попытаться такими вертикальными движениями попытаться вытащить, дабы не оставить там головки

ПЕРЕКЛАД: Це потрібно зробити акуратно за допомогою нитки. Щільно підвести під кліща . І спробувати вертикальними рухами  викрутити, щоб не залишити там головки. Якщо це станеться, виколупати головку голкою.

2010 року на Полтавщині зареєстрували 9 випадків укусів кліщів, зараз таких – більше 200.  Кліщі найактивніші з 8 – ої до 11– ої години дня та з 17 – ої  до 20 – ої.  Вони не активні під час спеки, сонця та дощу.