Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Хто паркується на місцях для людей з інвалідністю у Полтаві?

Хто паркується на місцях для людей з інвалідністю у Полтаві?

Сімдесят вісім полтавців із початку року отримали штрафи за неправомірне паркування на місцях для осіб з інвалідністю. Сьогодні на вулиці  Полтави вийшли такі люди, аби привернути увагу до паркування у неналежних місцях. Як на дії порушників реагує поліція та яке покарання передбачене законом – далі у сюжеті. 

Це – авто полтавця Едуарда Біріна. У нього є ось така наліпка, що інформує: за кермом людина з інвалідністю. Припаркувався чоловік на вільному місці. Його – зайняте.

Едуард Бірін, полтавець: В 98 % случаев. Выходишь из ситуации только вот так. Где-нибуть втиснуться, где есть место. Нужно потратить время, чтобы найти хоть каное-нибудь место. И зачастую это место будет связано с неправильной парко вкой.

ПЕРЕКЛАД: У дев’яноста восьми відсотках випадків. Виходиш із ситуації тільки так – десь втиснутись. Треба витратити час, аби знайти хоч якесь місце. І часто це  пов’язано із неправильним паркуванням.

Стендап: Біля цього знаку місце для паркування людей з інвалідністю. Якщо тут зупиниться інший водій – має сплатити штраф до 1700 гривень.

Це місце – зайняте автомобілем без спеціальних інформаційних знаків.

Богдан Зябленко, інспектор патрульної поліції: Буде відбуватись евакуація вже, тому що було виявлено порушення.

Полтавка Тетяна проходила повз. Нещодавно повернулася із Польщі. Говорить: там правил дотримуються.

Тетяна Вервінська, полтавка: Дуже велика кара. І нікому в голову не прийде поставити машину на місце для людини з інвалідністю чи для службових осіб. Навіть мови нема.

Доки поліцейські чекали евакуатор, прийшов власник автомобіля.

ЛАЙФ

-         Ви якось належите до людей, які мають право тут паркуватися?

-         Ну, а ти як думаєш?

-         А чого у вас наліпочки немає?

-         Якої?

-         Знаку.

-         Я тільки машину пригнав, ще не встиг (0-25).

У водія – посвідчення людини з інвалідністю другої групи.

Богдан Зябленко, інспектор патрульної поліції: На нього буде складено попередження в письмовій формі за статтею 125 «Інші порушення правил дорожнього руху», за якою буде вказано, що в нього є недолік на автомобілі, який він має усунути.

За законом, місця для паркування людей з інвалідністю мають бути біля усіх будівель, окрім приватних.

Ірина Твердохліб, регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю: По новій законодавчій системі, має бути обладнане паркувальне місце не далі ніж 50 метрів, але якомога ближче до входу з відповідною розміткою і позначкою. Для транспортного засобу має бути виділено 2 метри, для розвороту – не менше метра тридцяти.

Нині у Полтаві проживає вісімсот людей із порушеннями слуху, близько тисячі – із порушеннями зору, сім сотень пересуваються на візках.