Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Черепи рогатої худоби прибрали, побутове сміття залишилося на смітнику під Полтавою

Черепи рогатої худоби прибрали, побутове сміття залишилося на смітнику під Полтавою

Майже двісті голів черепів утилізували на двох стихійних сміттєзвалищах під Полтавою. Їх виявили місцеві. Чи знайшли тих, хто викинув рештки тварин та що робитимуть із незаконними звалищами, дізнавалися мої колеги.

Це стихійне сміттєзвалище, розташоване неподалік заводу газорозрядних ламп. Поруч засіяні поля, трохи далі — житлові будинки. Нині тут поодиноко валяються черепи та кістки великої рогатої худоби. Два тижні тому їх було близько півсотні.

Микола Рябика, еколог: До цього це могли бути не просто кістки, а так само м’ясні тканини. У першу чергу це збудники хвороб, інфекцій. Якщо тварини (собаки чи коти) приходять сюди із приватних територій, вони можуть харчуватися цими рештками.

Із двох сміттєзвалищ, що розташовані поруч, зібрали близько двох сотень черепів великої рогатої худоби. Керівник обласної Держпродспоживслужби каже: рештки здали на переробний завод.

Геннадій Пікуль, начальник обласного управління Держпродспоживслужби: Після їх збору провели дезінфекцію. Територія була піддана орошенню хлорним вапном і ереспалом. Тобто дезінфекційними засобами. Проте черепи були оброблені, ніяких тканинних м’язів на них не було. І гниття теж.

За бирками знайшли власників забитих тварин. Інформації про людей, яким продали худобу, вони не знають.

Геннадій Пікуль, начальник обласного управління Держпродспоживслужби: Домовилися, руки пожали. У посадку відвели, забили. Сюди привіз. Те, що потрібно забрав. Те, що непотрібно, розробив і викинув на найближче сміттєзвалище.

Рештки прибрали, а промислове та побутове сміття залишилося. На ділянці валяються поліетилен, мішки з під цементу, скло, побиті унітази і не тільки. Неправильно захоронене й непероблене сміття шкодить навколишньому середовищу, каже Микола Рябика.

Микола Рябика, еколог: Вони змішуються і негативно впливають на підземні води. На ґрунти. Ми бачимо, що тут поруч розташовані сільськогосподарські угіддя і так само поля. Пластикові відходи можуть впливати на життя тварин та птахів, які тут мешкають в сусідньому лісі.

Територія, де знайшли сміття та рештки тварин, належить Супрунівській сільській раді, каже Геннадій Пікуль.

Володимир Богатир, Супрунівський сільський голова: Не наша це територія. Це територія Гожулівської сільської ради. Територія не розмежована. За документами, які існують сьогодні, це територія не Супрунівської сільської ради.

Не входить ця територія і до генплану Гожульвської сільради, розповіла телефоном її голова Тетяна Литвин. Хто має вивозити сміття, вирішуватимуть через тиждень, коли землевпорядник Супрунівської сільради вийде з відпустки.