Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виходи в ефір з поля: полтавські радіоаматори розповіли про своє хобі

Виходи в ефір з поля: полтавські радіоаматори розповіли про своє хобі

Аматорській радіозв’язок – це вихід в ефір на спеціальних частотах. Так аматори спілкуються між собою та обмінюються досвідом технічних досліджень.

«Уляна, Тамара, двійка, Харитон, Зоя, Тамара».

Ці хлопці більше року - учасники клубу. 12-річний Роман за цей час зв’язувався з різними країнами світу. Роман Савін, член Полтавського радіоаматорського клубу «Сателіт»: З Білоруссю, з Канадою, з Дубаями і з Росією. Можна вивчити іноземну мову (англійську), поспілкуватися з іноземцями,дізнатися, яка в них пора року, погода. Аматорській радіостанції клубу «Сателіт» 31 рік. Приймають та передають радіосигнали тут за допомогою спеціального пристрою – трансивера. Якщо зв’язок гарний, дані передаються на будь-якій відстані.

Володимир Дацюк, співзасновник Полтавського радіоаматорського клубу «Сателіт»: Він передбачає собою потужність 100 Вт на всіх діапазонах. Ультракоротких хвиль – це від 2-ох метрів і до 160 метрів.Під час виходу в ефір радіоаматори обмінюються такою інформацією: Як тебе звати, як тебе чутно, де ти живеш, ну і про себе.

Радіозмагання та виходи в ефір з поля – цим займаються дорослі члени клубу «Сателіт». Володимир Дацюк, співзасновник Полтавського радіоаматорського клубу «Сателіт»: Польовий день на ультракоротких хвилях: станції виїжджають в поле, стають на найвищі точки, до яких вони можуть добратися. Розгортають свої антени і проводять якомога більшу кількість зв’язків на якомога більшу дальність. Потім все це підраховується в результаті змагань.

У клубі "Сателіт" є міні-музей військової радіоапаратури. Володимир Дацюк показує один з експонатів: Це приймач УС-9. Він встановлювався на літаку. Це був мій перший приймач, на якому на проходив свої перші спостереження.

Перший сеанс радіозв’язку, нагадаю,здійснив російський фізик Олександр Попов 123 роки тому. Тоді він показав світовій спільноті перший радіоприймач.