Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

Бив, знущався, відрізав палець: історія жінки, яка втекла від жорстокого чоловіка

Бив, знущався, відрізав палець:  історія жінки, яка втекла від жорстокого чоловіка

- Мамі не можна носити важке, правда?

Перевіряє документи та збирає речі: свої та двох синів.

- Речі ми майже всі спакували. Коли ми приїхали сюди, речей було не багато, трошечки. Нам тут багато речей дали.

Допомагає мамі молодший син – Васька. - Ну бери валізу і поїхали.

Потяг через 2 години. На вокзал проводжають Надю з синами її нові подруги з Кризового центру для жінок. Олена, подруга Надії:- Хороша, чудова, світла людина. Просто в житті не пощастило. Як багатьом з нас.
Витирають сльози та обмінюються номерами. -Щоб все у тебе було добре.З новими друзями прощаються й сини Надії.

- Пока!- Пока!

Потяг «Харків – Львів». Потім – пересадка. Пункт призначення – Рахів. Надя повертається додому, щоб відновити документи та залишити своє рідне місто назавжди.

Їй 33роки. Вана має синів: Ваську та Саміра, вагітна третім. І вона жертва сімейного насилля. Надія Сидоряк, жертва сімейного насилля:- Я від нього тікала. І до подруги. І в Херсон того року втекла. Він мене знаходив та погрожував мені. Я примусово до нього поверталася.

Викручував руки, душив,бив головою об стіни. А під час останньої сварки чоловік відрізав їй палець. Надія Сидоряк, жертва сімейного насилля - Схватив. І з кулака – у двері. Потім – у шафу. Взяв деревину і почав в мене кидати її. Бити. Він схопив ніж і почав кидати його в мене. Він вдарив один раз у шафу, а інший – в мене. І палець відвис.

Діти все бачили. Їм діставалося від батька також.Самір Сидоряк, старший син - Він мого брата бив, брата бив, маму бив. Я не хочу, щоб вона з ним жила.

У Полтаві Надя пробула 13 днів. Олена Чикурова, директорка Кризового центру для жінок: - Сьогодні Надія з родиною їде у Рахів. І я щиро бажаю їй життя без насилля.

У Рахові вони перебуватимуть не більше місяця. Далі – до Чехії. Там на Надію з синами чекають її друзі.